Mads Pedersen (Trek – Segafredo) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap wyścigu Paryż – Nicea. Duńczyk został także nowym liderem wyścigu.

W drugim dniu na kolarzy walczących o prymat w „Wyścigu ku słońcu” czekał sprinterski etap z Bazainville do Fontainebleau o długości 164 kilometrów. Na trasie były usytuowane dwie górskie premie i jeden lotny finisz.

Podobnie jak wczoraj, także i dziś w ucieczkę zabrał się Jonas Gregaard (Uno-X Pro Cycling Team). Jednak tym razem do Duńczyka nie dołączył żaden z kompanów.

Samotnie walczący przed dużą grupę zawodnik dość szybko wypracował sobie ponad cztery minuty przewagi. Duńczyk w swojej karierze wygrał w 2017 roku klasyfikację generalną Kreiz Breizh Elites, ale był to wyścig rangi 2.2.

Trzy punkty do klasyfikacji górskiej na Côte des Granges-le-Roi (1.4km; 3.6%) zdobył Gregaard, dwa Nils Politt (BORA – hansgrohe), a jeden . W tym momencie peleton tracił niespełna trzy minuty.

70 kilometrów przed metą peleton na chwilę się podzielił, ale szybko wszystko wróciło do normy. Na podjeździe Côte de Méréville (0.9km; 4.4%) oczywiście także jako pierwszy zameldował się Jonas Gregaard, który został nowym liderem klasyfikacji górskiej.

Już na 53 kilometry przed metą ucieczka przeszła do historii. Niestety kilkanaście kilometrów dalej w kraksie ucierpiał Pierre Latour (TotalEnergies), ale po chwili udało mu się dołączyć do głównej grupy.

Z perspektywy kibica niewiele się działo przez kolejne minuty wyścigu. Sytuacja ożywiła się przed lotną premią w La Chapelle-la-Reine. Sześć sekund wywalczył Tadej Pogačar (UAE Team Emirates), cztery Michael Matthews (Team Jayco AlUla), a dwie Nathan Van Hooydonck (Jumbo-Visma). W tym momencie Słoweniec był wirtualnym liderem wyścigu.

O zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. Niestety 1100 metrów przed metą mieliśmy kraksę w środku grupy. Najlepiej w tych chaosie odnalazł się Mads Pedersen (Trek – Segafredo), który został także nowym liderem wyścigu.

Kolejne miejsca zajęli Olav Kooij (Jumbo-Visma) i Magnus Cort (EF Education-EasyPost).