Jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego górskiego etapu UAE Tour ekipa gospodarzy opublikowała komunikat informujący o tym, że z wyścigu wycofał się Jay Vine.

Dla UAE Team Emirates jest to kolejna zła wiadomość po tym, jak na trasie 1. etapu wszyscy trzej liderzy ekipy stracili blisko minutę do grupy z Pello Bilbao, Remco Evenepoelem i Lukiem Plappem. Dla Vine’a bardzo kiepski był również 2. etap – jazda drużynowa na czas, gdy nie był w stanie utrzymać tempa swoich kolegów i stracił do nich na mecie ponad minutę. Teraz wiemy, że przyczyną kłopotów mogła być lekka (?) kontuzja.

– Vine rozpoczął wyścig z lekkim bólem kolana, którego nabawił się ostatnio podczas treningu. Sytuacja się nie poprawiła, dlatego, w ramach środka ostrożności, postanowiliśmy wycofać go z wyścigu. Teraz będzie miał trochę czasu na regenerację.

– czytamy w komunikacie.

Według pierwotnych planów, kolejnym celem niedawnego zwycięzcy Tour Down Under powinno być Tirreno-Adriatico, jednak na razie nie wiadomo, czy uraz zmusi Australijczyka i jego szefów do lekkiej korekty tych planów.

Poprzedni artykułJonas Vingegaard wystartuje w O Gran Camino
Następny artykułTour du Rwanda 2023: Thomas Bonnet z etapem i prowadzeniem w wyścigu
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments