Mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas Tobias Foss wywalczył czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Volta ao Algarve em Bicicleta.

25- letni Norweg w ubiegłym roku został w ubiegłym sezonie dość sensacyjnym mistrzem świata na „czasówce” w Wollongong. Pierwszym startem w tym sezonie był dla niego wyścig w Portugalii. Dobrze spisywał się na każdym etapie, a na Alto do Malhão stracił do Toma Pidcocka tylko 20 sekund.

Ostatnim etapem była jazda indywidualna na czas wokół miejscowości Lagoa. Wywalczył piąte miejsce i w „generalce” spadł na czwartą pozycję. Mimo tego jest zadowolony z tego występu.

Poszło dobrze. Nie czułem się najlepiej, ale był to mój pierwszy start w sezonie. Muszę być cierpliwy. Wynik jest całkiem niezły, ale widzę miejsce na poprawę. Jako zespół także jesteśmy zadowoleni i musimy dalej ciężko pracować

– powiedział Tobias Foss po wyścigu w Portugalii.

Poprzedni artykułUAE Tour 2023: Czy nastąpił błąd? Zwycięstwo można było rozstrzygnąć inaczej
Następny artykułPaweł Szóstka trzeci, a Łukasz Juszczak czwarty w ostatnim wyścigu Un Invierno en Mallorca
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.