fot. INEOS Grenadiers

Stefan Küng (Groupama – FDJ) wygrał jazdę indywidualną na czas zamykającą rywalizację w Volta ao Algarve em Bicicleta. W klasyfikacji generalnej triumfował Daniel Felipe Martinez (INEOS Grenadiers). 

Ostatnim aktem portugalskiego wyścigu była „czasówka” o długości ponad 24 kilometrów wokół miejscowości Lagoa.

Różnice w klasyfikacji generalnej nie były duże, więc na ostateczne rozstrzygnięcia trzeba było czekać do przejazdu przez linię mety ostatniego zawodnika.

Jako pierwszy dobry wynik wykręcił Edward Theuns (Trek – Segafredo) – 32’02”. O ponad minutę lepszy okazał się Kasper Asgreen (Soudal – Quick Step), który wygrał podobny etap tutaj w 2021 roku. Duńczyk cieszył się niezbyt długo z prowadzenia, na którym zamienił go Mathias Vacek (Trek – Segafredo) – 30’52”.

Ładnie pojechał Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers), który wykręcił czas 31’17”. Kolejnym kolarzem, który zasiadł na „gorącym krześle” był Nils Politt (BORA – hansgrohe) – 30’37”, ale Niemca o ponad 30 sekund wyprzedził Thymen Arensman (INEOS Grenadiers).

Kolejnym wirtualnym liderem był Rémi Cavagna (Soudal – Quick Step) – 29’39”. Specjalista w tej specjalności Stefan Küng (Groupama – FDJ) był szybszy od Francuza o niespełna cztery sekundy.

Mistrz świata w indywidualnej jeździe na czas Tobias Foss (Jumbo-Visma) wykręcił czas 30’03”. Tuż za nim na metę wjechał Filippo Ganna (INEOS Grenadiers) – 29’44”. Włoch był w tym momencie wirtualnym liderem całego wyścigu.

Świetnie pojechał jego kolega z drużyny Daniel Felipe Martinez (INEOS Grenadiers), który stracił do Włocha sześć sekund, ale to on był w tym momencie liderem wyścigu.

Kolejni zawodnicy niewiele zmienili, a dobrze pojechał tylko Ilan Van Wilder (Soudal – Quick Step) – 30’23”.

Tom Pidcock (INEOS Grenadiers) miał problemy na trasie i stracił do zwycięzcy dzisiejszego etapu dużo ponad minutę.

Ostatecznie etap wygrał Stefan Küng (Groupama – FDJ), a w klasyfikacji generalnej triumfował Daniel Felipe Martinez (INEOS Grenadiers).

Wyniki ostatniego etapu Volta ao Algarve em Bicicleta 2023:

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments