fot. Facebook / HRE Mazowsze Serce Polski

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o trzecim miejscu Dominika Ratajczaka (Lubelskie Perła Polski) w wyścigu wchodzącym w skład serii Un invierno en Mallorca. W sobotę zawodnicy Lubelskie Perła Polski oraz HRE Mazowsze Serce Polski wzięli udział w kolejnej odsłonie hiszpańskiego cyklu – drugie miejsce zajął Eduard-Michael Grosu z mazowieckiej formacji, a na dziewiątej pozycji finiszował Łukasz Juszczak ścigający się w barwach lubelskiego zespołu.

Zawodnicy polskich drużyn – Lubelskie Perła Polski i HRE Mazowsze Serce Polski – wystartowali w sobotę w trzeciej rundzie cyklu wyścigów Un invierno en Mallorca, rozgrywanej na dystansie 120 kilometrów w okolicach miasteczka Artà. Niestety, jak to w przypadku lokalnych wyścigów bywa, informacji z trasy jest jak na lekarstwo.

Zespół Lubelskie Perła Polski w mediach społecznościowych pochwalił się jednak aktywną jazdą Pawła Szóstki, który brał udział w ucieczce dnia i walczył o punkty na lotnych i górskich premiach. Odjazd został doścignięty na półtora kilometra do mety, a o losach wyścigu zadecydował finisz z peletonu.

Długi sprint na kilkaset metrów do mety rozpoczął wracający po kontuzji Eduard-Michael Grosu z ekipy HRE Mazowsze Serce Polski. Nowy nabytek mazowieckiej formacji tuż przed kreską został wyprzedzony przez Maxa Briese (P&S Benotti) i zajął ostatecznie drugą pozycję. Podium uzupełnił Brytyjczyk Elliot Rowe z Anexo Group Race Team, a na dziewiątej lokacie linię mety przeciął Łukasz Juszczak, reprezentujący Lubelskie Perła Polski.

Kolarze obu drużyn wystartują również w niedzielnym wyścigu z serii Un invierno de Mallorca, który odbędzie się w Cala Millor.

W przyszłym tygodniu zawodnicy HRE Mazowsze Serce Polski wrócą do naszego kraju, gdzie czeka ich prezentacja, która odbędzie się w środę w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. O prezentacji zespołu Lubelskie Perła Polski, zorganizowanej dwa tygodnie temu, można natomiast przeczytać –> tutaj.

Wyniki sobotniego wyścigu:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Magath
Magath

Vuelta Ogórek 😉