fot. Lubelskie Perła Polski

W sobotni wieczór odbyła się oficjalna prezentacja nowopowstałego zespołu Lubelskie Perła Polski. Tą zaszczyciło wielu znamienitych gości, m.in. Czesław Lang, Przemysław Niemiec czy szerokie grono samorządowców.

Formacja Andrzeja Borasa zatrudniła 9 kolarzy – ośmiu pierwszorocznych orlików (Dominik Ratajczak, Łukasz Juszczak, Mikołaj Szulik, Kacper Krupa, Karol Wawrzyczek, Rafał Staszczak, Marek Filapek, Vova Tkachenko) oraz jednego kolarza elity w postaci Pawła Szóstki. Na prezentacji mocno w oczy rzucała się tęczowa koszulka Dominika Ratajczaka, którą ten wywalczył podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym jeszcze jako junior.

Wśród prelegentów był m.in. Czesław Lang i Przemysław Niemiec, połączono się także z Agatą Lang, naszym przedstawicielem w Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Teraz zostaje trzymać kciuki, by projekt wypalił, a jego zawodnicy notowali regularny i stały progres sportowy.

guest
7 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz

Tak się robi przyszłych zawodowców brawo

Wiki
Wiki

Oby więcej takich inicjatyw! Szacun

zbych
zbych

Pierwsze słyszę,niech lepiej kończą spokojnie studia idą do pracy bo widać jaki
z chleb z kolarstwa-żaden.A jak tak kochają rowery to zakup swojego roweru
i jazda do emerytury.Tego im życzę.

pompa
pompa

zbych nie poszedłbyś na łonet?

basior
basior

zbych niestety ma racjię ..wyczuwam w jego wpisie, ze on sam posmakował tego pięknego sportu na naszym podwórku,tak jak ja..zbych napisał bardzo grzecznie .ja napiszę brutalniej-dozo póżniej przy łopacie…niestety cała prawda

Uwe Ampler z Mroza
Uwe Ampler z Mroza

Brawo , że to próbują robić …..pomimo tego że czas jest taki dla kolarstwa że trzeba zgłasić światło…….
Oby poszło w dobra stronę a team rozwijał sie ,czego życzę i kibicuje .

Przerwać wiecej niz dwa sezony będzie ciężko. Zawsze w Polsce jest jeden klub „przechowalnia” taka tradycja.
Kiedyś taką funkcję pełnił Pacific Torun, potem Chrobry Głogów, Tarnovia, teraz Perła.
To od nas i budowania pozytywnego wizerunku tych działań zależy poniekad przyszłość tego projektu i chłopaków.
Wykreowanie zainteresowania sportem młodzieżowym jest ważne , nie psujmy tego.
Jesli w Polsce w „elicie ” zarabia tyle co na kasie w Biedronce to co my chcemy od takiego teamu. Dobrze że jest.Chleba nie ma z kolarstwa ,zdajemy sobe z tego sprawę. Jednakże, kolarzom nie można odebrać szans i marzeń a ludziom którzy pokrywają sie na takie projekty , zapału .
Dla mnie ważniejszym jest by mówić dobrze o naszm beznadziejmym podwórku więcej niz o WT. !!!!! Bo to moze pomóc.
We Francji jest 120 klubów w 3 ligach a tylko dwa WT , francuzi lokalnie interesują wynikami „swoich'” i pompują swoich…..
Zamiast krytykować”róbmy przynajmniej „dobry FAME” zamiast sprawdzać wyniki z wyścigu Turcji .skupmy sie na tym co na „Solidarce” .Wiemy że jest dno ,ale wszyscy tutaj „w komentarzach” kochamy ten sport…..

Bombastik
Bombastik

Biorąc pod uwagę co Boras zrobił w 3 lata z Lubartowem i jak się zabrał do nowej drużyny to raczej nie będzie to na 1 czy 2 lata. Mówi zresztą o drużynie kontynentalnej UCI. Trzymajmy kciuki