fot. EF Pro Cycling twitter

Magnus Cort (EF Education-EasyPost) był pierwszy na szczycie Alto da Fóia i wygrał drugi odcinek Volta ao Algarve em Bicicleta. 

Można powiedzieć tradycyjnie w drugim dniu na kolarzy walczących w Portugalii czekał podjazd Alto da Fóia (7,7km; 6,1%), gdzie w 2018 roku wygrał Michał Kwiatkowski. Etap rozpoczynał się w Sagres i liczył ponad 186 kilometrów.

Tuż po starcie uformował się odjazd, w którym znaleźli się: Matthew Gibson (Human Powered Health), Rafael Lourenço (APHotels and Resorts – Tavira), Tomas Contte (Aviludo – Louletano – Loulé Concelho), Gaspar Goncalves (Efapel Cycling), António Ferreira (Kelly / Simoldes / UDO) i João Matias (Tavfer-Ovos Matinados-Mortágua).

Przewaga ucieczki oscylowała wokół trzech minut przez wiele kilometrów. Premię górską Casais (3.9km; 4.9%) wygrał Rafael Lourenço. Problemy z rowerem miał Goncalves, ale udało mu się dołączyć do czołówki.

Niewiele zmieniło się podczas podjazdu pod Alferce (5.8km; 6.5%), który pierwszy pokonał ponownie zawodnik APHotels and Resorts – Tavira. 60 kilometrów przed metą ucieczka nadal miała około trzy minuty przewagi nad peletonem prowadzonym przez Uno-X Pro Cycling Team.

Na jedynej lotnej premii sześć sekund wywalczył João Matias. 34 kilometry przed metą z ucieczki odpadli Gibson i Contte. Reszta harcowników została doścignięta pięć kilometrów dalej. W peletonie pracę wykonywał Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers).

Podjazd Picota (6.4km; 6.5%) spowodował, że duża grupa mocno się naciągnęła i rozpoczęła się selekcja od tyłu. Premię górską wygrał Kasper Asgreen (Soudal – Quick Step).

Finałową wspinaczkę na Alto da Fóia (7,7km; 6,1%) w czołówce rozpoczęło około 40 kolarzy, a tempo ponownie dyktował „Kwiato”. Sytuacja nie zmieniała się przez kolejne kilka kilometrów. 3500 metrów przed metą zmienił go na prowadzeniu Castroviejo.

W walce o etapowy triumf zostało 30 zawodników, którzy wszystko rozegrali na finiszu. Najszybszy okazał się Magnus Cort (EF Education-EasyPost), choć przed metą cieszył się Ilan Van Wilder (Soudal Quick-Step). Trzeci był Rui Costa (Intermarché-Circus-Wanty).

Magnus Cort został także nowym liderem wyścigu.

Wyniki drugiego etapu Volta ao Algarve em Bicicleta 2023:

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments