fot. Team DSM

Elisa Longo Borghini (Trek – Segafredo) wygrała klasyfikację generalną wyścigu UAE Tour. Na ostatnim etapie triumfowała Charlotte Kool (Team DSM). 

W ostatnim dniu wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na zawodniczki czekał etap z Fatima Bint Mubarak Ladies Sports Academy do Abu Dhabi Breakwater o długości 119 kilometrów. Na płaskiej trasie usytuowano dwie lotne premie.

W ucieczkę dnia zabrały się: Petra Stiasny (Fenix-Deceuninck), Aileen Schweikart (Laboral Kutxa Fundación Euskadi) i Iris Monticolo (Top Girls Fassa Bortolo). Żadna z zawodniczek nie zagrażała liderce klasyfikacji generalnej.

Prowadząca trójka szybko wypracowała sobie nawet sześć minut przewagi.

Lotną premię w Al Sader wygrała Monticolo, a z peletonu punkty zgarnęła Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing). Duża grupa nie zamierzała odpuszczać odjazdu i cały czas kontrolowała sytuację.

Na torze wyścigowym Yas Marina Circuit usytuowano drugi lotny finisz. Także tutaj trzy sekundy do klasyfikacji generalnej wywalczył Włoszka Monticolo. 33 kilometry przed metą z przewagi została niespełna minuta.

Ucieczka przeszła do historii na 14 kilometrów przed metą podczas wjazdu na most. W tym momencie peleton bardzo się naciągnął i na atak zdecydowała się Liane Lippert (Movistar Team). Jednak duża grupa dość szybko się zjechała.

Ostatnie kilometry to formowanie sprinterskich pociągów. Na ulicach Abu Dhabi najszybsza okazała się Charlotte Kool (Team DSM), która wyczekała do samego końca i przed metą wyprzedziła wszystkie konkurentki.

Druga była Chiara Consonni (UAE Team ADQ), a trzecia Lorena Wiebes (Team SD Worx).

Wyniki ostatniego etapu kobiecego UAE Tour 2023:

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments