Foto: A.S.O. / Oman Cycling Association / Thomas Maheux

Jesus Herrada (Cofidis) po ataku na ostatnich metrach wygrał drugi etap Tour of Oman 2023. Hiszpan został nowym liderem wyścigu. 

W drugim dniu wyścigu w Omanie na kolarzy czekał etap z Muscat (Sultan Qaboos Sports Complex) do Qurayyat o długości 174 kilometrów. Finałowy podjazd (2600 metrów o średnim nachyleniu 7%) premiował dynamicznych zawodników.

Od samego początku mieliśmy wiele ataków. Ostatecznie na czele pojawiła się grupka w składzie: Fredrik Dversnes (Uno-X Pro Cycling Team), Luca Van Boven (Bingoal WB), Iván Cobo (Equipo Kern Pharma), Ángel Fuentes (Burgos-BH), Jeroen Meijers (Terengganu Polygon Cycling Team) i Kosuke Takeyama (JCL Team UKYO).

Ucieczka dość szybko wypracowała sobie ponad cztery minuty przewagi.

Na Al Jabal Street (Bousher Al Amerat) (3.7km długości; średnie nachylenie 8.7%) jako pierwszy zameldował się Cobo, a trzy sekundy na premii lotnej w Al Amrat wywalczył Dversnes.

W peletonie pracowali głównie kolarze Astana Qazaqstan Team i UAE Team Emirates. 75 kilometrów przed metą przewaga oscylowała wokół trzech minut. Kolejną dziś lotną premię wygrał Dversnes.

Podczas pierwszego podjazdu pod Qurayyat Climb (2.6km długości; średnie nachylenie 7.0%) ucieczka podzieliła się i odpadł z niej Meijers. Hiszpan Cobo był pierwszy na szczycie wzniesienia. 28 kilometrów przed metą przez peleton zostali wchłonięci Dversnes i Takeyama, a chwilę później Cobo.

Dwójka Fuentes i Van Boven miała niewiele ponad minutę przewagi. Harcownicy zostali doścignięci na siedem kilometrów przed metą. Tempo w grupie dyktowali AG2R Citroën Team. Na początku finałowego podjazdu pod Qurayyat Climb peleton mocno się naciągnął i w czołówce została około 40 kolarzy.

Sporo było szachów, ale na 300 metrów przed metą zaatakował Jesus Herrada (Cofidis), który nie dał się już doścignąć do mety. Kolejne miejsca zajęli Maxim Van Gils (Lotto Dstny) i Diego Ulissi (UAE Team Emirates).

Wyniki drugiego etapu Tour of Oman 2023:

Results powered by FirstCycling.com

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Brembor
Brembor

Fajnie jakby tam górek nie było, wtedy Banan by wyżej przyjeżdżał.