fot. Jumbo-Visma

W niedzielę odbędzie się przedostatnia runda cyklu X²O Barkamers Trofee – jedynej serii wyścigów, w której losy klasyfikacji generalnych nie zostały jeszcze rozstrzygnięte. Wśród mężczyzn prowadzi Eli Iserbyt, mający ponad 2,5 minuty przewagi nad Larsem van der Haarem, natomiast liderką „generalki” kobiet jest Fem van Empel – mistrzyni świata z Hoogerheide. Minutę za nią plasuje się Lucinda Brand.

Przedostatnia runda X²O Barkamers Trofee odbędzie się w Lille w ramach Krawatencross. Trasa zmagań będzie mierzyła niespełna 3 kilometry i zostanie poprowadzona w okolicy jeziora. Mimo że prawie 1/3 rundy prowadzi po piasku, nie jest to mocno selektywna trasa, gdyż nawierzchnia jest w znacznej mierze ubita. Selekcji można spodziewać się natomiast w końcowej części rundy, gdzie ulokowano wiele wąskich i ciasnych zakrętów, poprowadzonych po leśnych ścieżkach.

Największą gwiazdą niedzielnych wyścigów w Lille będzie Fem van Empel (Jumbo-Visma) – świeżo upieczona mistrzyni świata, która w ubiegłym tygodniu była bezkonkurencyjna w Hoogerheide, gdzie wywalczyła tęczową koszulkę. W nowych barwach powalczy dziś o kolejne zwycięstwo i powiększenie przewagi nad największymi rywalkami o wygraną w klasyfikacji generalnej X²O Barkamers Trofee. Holenderka będzie zdecydowaną faworytką do sięgnięcia po triumf.

Jej największą rywalką wydaje się być Lucinda Brand (Baloise Trek Lions), która triumfowała w ostatniej odsłonie Krawatencross, a w ostatnim czasie prezentuje solidną dyspozycję, o czym świadczy brązowy medal mistrzostw świata i drugie miejsce we wczorajszym wyścigu w Middelkerke. Druga z Holenderek w klasyfikacji generalnej cyklu traci do Fem van Empel niewiele ponad minutę. W Lille dwukrotnie zwyciężała Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin-Deceuninck), która wczoraj była najlepsza w ostatniej rundzie Telenet Superprestige, pieczętując zwycięstwo w „generalce”.

O wygraną mogą powalczyć też Annemarie Worst (777) czy Denise Betsema (Pauwels Sauzen-Bingoal).

W męskiej odsłonie Krawatencross wystartuje tylko jeden kolarz, mający w swoim dorobku wygraną w tym wyścigu w elicie. Jest to Laurens Sweeck (Crelan-Fristads), który na tego typu trasach radzi sobie bardzo dobrze. Świetną, równą dyspozycję prezentuje też Lars van der Haar (Baloise Trek Lions), który wczoraj w Middelkerke był najaktywniejszym ze wszystkich kolarzy i tylko przez błąd na jednym z podjazdów przegrał z Elim Iserbytem (Pauwels Sauzen-Bingoal). Mistrz Holandii będzie więc jednym z głównych faworytów.

Zwycięzca zmagań w Middelkerke również pojawi się dziś na starcie w Lille i nie będzie żadnym zaskoczeniem, jeśli powalczy o kolejny triumf. Dodatkową motywacją będzie dla niego klasyfikacja generalna X²O Barkamers Trofee, w której jest liderem. Warto zwrócić też uwagę na takich kolarzy, jak: Niels Vandeputte (Alpecin-Deceuninck), Joris Nieuwenhuis (Baloise Trek Lions) czy Gerben Kuypers (Proximus-AlphaMotorhomes-Doltcini).

Listy zgłoszeń

Wyścigi Krawatencross będą transmitowane od 13.45 (kobiety) i 15.00 (mężczyźni) w Eurosporcie Extra/GCN+.

Poprzedni artykułAlly Wollaston mistrzynią Nowej Zelandii ze startu wspólnego
Następny artykułTour of Oman 2023: Jesus Herrada najlepszy na podjeździe w Qurayyat
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments