fot. AG Insurance - Soudal Quick-Step Cycling Team

Zawodniczka jeżdżąca na co dzień w AG Insurance – Soudal Quick-Step odniosła kolejne zwycięstwo. Tym razem okazała się najmocniejsza w mistrzostwach kraju ze startu wspólnego.

Po triumf sięgnęła dzięki bardzo odważnej jeździe od samego startu – już na pierwszym okrążeniu zaatakowała wraz z Georgią Williams (EF Education-Tibco-SVB), Sharlotte Lucas, Ellią Wyllie (Lifeplus Wahoo) oraz Kate McCarthy. Atak się powiódł – grupa dojechała do mety z ponad siedmiominutowym zapasem nad goniącymi, a największą beneficjentką takiego stanu rzeczy okazała się właśnie Wollaston, która pokonała rywalki na finiszu.

Dla 22-letniej Wollaston jest to już czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Najpierw wygrała Schwalbe Classic (pokonała m.in. Darię Pikulik), a prawdziwy wysyp sukcesów przyszedł w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Została potrójną mistrzynią swojego kraju, bo oprócz wyścigu ze startu wspólnego, wygrała także piątkową czasówkę, a także rozgrywane nieco wcześniej krajowe mistrzostwa w kryterium. Sukcesy budzą tym większy podziw, że w poprzedni wtorek zawodniczka przeszła… operację, podczas której z jej nadgarstka wyciągano ciało obce, które dostało się tam podczas ubiegłorocznego Tour de France Femmes.

Udane występy oznaczają, że zawodniczka najbliższe 12 miesięcy spędzi w koszulce mistrzyni kraju i patrząc na jej obecną dyspozycję, można spodziewać się, że odniesie w niej niejedno zwycięstwo.

Wyniki mistrzostw Nowej Zelandii w wyścigu ze startu wspólnego

Results powered by FirstCycling.com

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments