fot. Twitter @GlobalPeloton

Właśnie trwają Mistrzostwa Afryki w kolarstwie szosowym. Za nami dwa dni zmagań, a których rozdano medale w drużynowej jeździe na czas oraz w indywidualnej odmianie tej konkurencji. W tej drugiej po złoto sięgnął Charles Kagimu, acz uwagę internautów przykuł jego sprzęt – rower ekipy INEOS Grenadiers.

Brytyjska formacja w zeszłym roku otworzyła akademię kolarską w Kenii, acz na tym nie zakończyło się wsparcie tego zespołu dla afrykańskiego kolarstwa. Jednym z zawodników wspieranym przez INEOS Grenadiers był Charles Kagimu – 24-letni Ugandyjczyk, który w swojej karierze reprezentował Bike Aid (2018-21) i ProTouch (2022). Zimą zaproszono tego kolarza na obóz, gdzie mógł potrenować z zawodnikami z World Touru, a także podarowano mu sprzęt – w tym rower Luke’a Rowe’a, na którym to właśnie Charles został wczoraj mistrzem Afryki w jeździe indywidualnej na czas.

W gronie juniorów na podium stanął bowiem jeden z zawodników akademii INEOS Grenadiers – inny Ugandyjczyk, 17-letni Lawrence Lorot. Jeszcze rok temu młody kolarz był w tej specjalności jedenasty, a zatem widać tu dobrą rękę brytyjskiego zespołu i jego trenerów.

Wyniki Mistrzostw Afryki w jeździe indywidualnej na czas 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz

Tam będą rekordy tam będzie prędkość tam będzie grubo czarni potrafią

Tybon
Tybon

Czarny rower i czarny kask pasuje czarnego stroju jak ulał……