fot. INEOS

INEOS Grenadiers we współpracy z legendarnym maratończykiem Eliudem Kipchoge zakłada kolarską akademię w Kenii. Brytyjski zespół zamierza odkrywać talenty z Afryki.

Więź INEOS Grenadiers z Kenią jest większa niż mogłoby się wydawać. To właśnie tam urodził się przecież Chris Froome, który jest ikoną tej drużyny, a Brytyjczyk niejeden raz wracał wspomnieniami do swoich lat młodości, które spędził w Nairobi. Teraz jeden z najlepszych zespołów świata będzie szukał następców 37-latka.

INEOS nie wchodzi jednak do Kenii samo i bez przygotowania. Ogromnym wsparciem dla tej formacji będzie bowiem Eliud Kipchoge – legenda biegów maratońskich, założyciel akademii lekkoatletycznej. 38-latek podzieli się swoim doświadczeniem i pomoże brytyjskiej ekipie w odnalezieniu się na innym kontynencie, zaś sama drużyna z Europy zawiezie do Afryki sprzęt czy trenerów. Taka współpraca może przynieść bardzo ciekawe efekty.

Chcemy dać wielu talentom kolarskim w Afryce możliwość dalszego rozwoju. Mamy tu wiele zdolnych dzieciaków, a akademia da im możliwości, o jakich nie mogli by pomarzyć. To może ich zaprowadzić na kolarskie szczyty

— powiedział na temat tego pomysłu Eliud Kipchoge.

Na czele akademii stanie Holender Valentijn Trouw – człowiek odpowiedzialny m.in. za przygotowania pierwszego w historii biegu maratońskiego poniżej dwóch godzin.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments