Foto: GettySport

Ethan Vernon (Soudal – Quick Step) wygrał po finiszu z peletonu ostatni klasyk na Majorce, czyli Trofeo Palma. Szóste miejsce wywalczył Stanisław Aniołkowski. 

Ostatnim klasykiem Challenge Mallorca była Trofeo Palma. Na lekko pofałdowanej trasie była jedna górska premia. Zawodnicy do przejechania mieli niespełna 142 kilometry, a o zwycięstwo mieli dziś powalczyć sprinterzy.

Na liście startowej było dwóch Polaków: Alan Banaszek i Stanisław Aniołkowski (Human Powered Health).

W ucieczkę zabrali się: Xabier Berasategi (Euskaltel – Euskadi), Iván Cobo (Equipo Kern Pharma), Vincent Van Hemelen (Team Flanders – Baloise) i Marc Terrasa (reprezentacja Hiszpanii). Po 50 kilometrach ścigania prowadząca czwórka miała prawie dwie minuty przewagi.

Przez wiele kilometrów sytuacja nie zmieniała się, choć peleton sukcesywnie zmniejszał straty. Czwórka dobrze współpracowała, ale siła peletonu była ogromna. Ekipy mające w składach sprinterów chciały za wszelką cenę skasować odjazd.

Udało się to na 16 kilometrów przed metą. Kolejne kilometry to formowanie się sprinterskich pociągów, a dość wysoko jechali kolarze Human Powered Health, w barwach których jechało dwóch Polaków.

Niestety trzy kilometry przed metą doszło do kraksy w peletonie, w którą zaplątał się między innymi wracający po długiej przerwie Nacer Bouhanni (Team Arkéa Samsic).

Na ulicach stolicy Majorki najszybszy okazał się Ethan Vernon (Soudal – Quick Step). Drugi był Biniam Girmay (Intermarché-Circus-Wanty), a trzeci Jarne Van De Paar (Lotto Dstny).

Szóste miejsce wywalczył Stanisław Aniołkowski (Human Powered Health).

Wyniki Trofeo Palma 2023:

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments