fot. Tour de Tietema

Znany holenderski twórca internetowy Bas Tietema po roku w barwach Bingoal Pauwels Sauces WB podjął decyzję o założeniu własnej ekipy i w tym roku ma występować w barwach autorskiego TDT-Unibet Cycling Team. Jak się jednak okazuje projekt ten może mieć ogromny problem, a w sądzie idzie sprawa o duże kwoty.

Skąd wynika całe zamieszanie między Basem Tietemą i jego Tour de Tietema a firmą Bingoal? Sponsor belgijskiego zespołu to firma świadcząca usługi bukmacherskie. Dokładnie tym samym zajmuje się nowy partner 27-letniego Holendra, czyli Unibet. O co zatem poszło? Bas Tietema był związany 2-letnią umową z Bingoal jako sponsorem, a przejście do konkurencji miało naruszyć umowę między tymi stronami. Ostatecznie nie doszło do porozumienia, a sprawa znajdzie finał w sądzie. Pozew opiewa na 2 miliony euro.

Mamy różnicę zdań z naszym poprzednim sponsorem. Uważamy, że postąpiliśmy właściwie i dobrze przygotowaliśmy się do sprawy sądowej. Jedziemy na nią w dobrych nastrojach. Żałujemy, że musi to zostać rozwiązane publicznie

— powiedział Wim Geraats, kierownik zespołu Tour de Tietema-Unibet.

Taka kara z pewnością mogłaby poważnie zachwiać nowym projektem, w którym zatrudnienie znalazło 12 zawodników z całej Europy. Tymi kolarzami są Harry Tanfield, Martijn Budding, Kevin Inkelaar, Davide Bomboi, Joren Bloem, Tomáš Kopecký, Abram Stockman, Hartthijs de Vries, Jordy Bouts, Yentl Vandevelde, Wouter Toussaint i rzecz jasna Bas Tietema.

Poprzedni artykułDaria Pikulik: amerykański chill i australijskie zwycięstwo [wywiad]
Następny artykułKraina piasków – zapowiedź Saudi Tour 2023
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments