Holenderski kolarz i znany youtuber Bas Tietema powołuje do życia kolarską drużynę trzeciej dywizji, której głównym sponsorem będzie międzynarodowy bukmacher Unibet. 

W sezonie 2023 TDT-Unibet Cycling Team ma ścigać się w trzeciej dywizji, ale ambicje są dużo większe.

– Naszą misją jest przejść do poziomu Pro Continental i ścigać się w największych wyścigach na świecie

– powiedział Bas Tietema w swoim najnowszym filmie na kanale YouTube Tour de Tietema.

Holender reprezentował w ubiegłym sezonie barwy Bingoal Pauwels Sauces WB. Teraz będzie ścigał się we własnej drużynie. Rolę menadżera zespołu ma objąć były trener holenderskiej reprezentacji kolarzy torowych Hugo Haak, a program wyścigów będzie obejmował głównie imprezy w Belgii i w Holandii.

Pierwszy człon nazwy drużyny to skrót od Tour de Tietema – nazwy kanału YouTube Basa Tietemy, który ma ponad 100 tys. subskrybentów i ponad 24 miliony wyświetleń.

– Jesteśmy bardzo dumni z tego, że będziemy współpracowali z Tour de Tietema. Ich poświęcenie wraz z chęcią robienia rzeczy zupełnie inaczej jest dla nas bardzo inspirujące. To zaszczyt pomóc im zrealizować życiowe marzenie utworzenia kolarskiej drużyny. Ponadto obecność w kolarstwie nie jest dla nas niczym nowym, bo sponsorowaliśmy już ekipę kolarską w 2006 i 2007 roku

– powiedział Lennart Kessels, główny menedżer holenderskiej Kindred Group, zakładów bukmacherskich on-line, których własnością jest Unibet.

Lata 2006-2007, o których wspomniał Kessels to istnienie drużyny Unibet.com, w której ścigał się między innymi Rigoberto Uran. Wówczas toczyła się prawna wojna pomiędzy ASO a UCI, bowiem firma ASO nie chciała, aby w organizowanych przez nią wyścigach pojawiał się sponsor będący zakładami bukmacherskimi. To wszystko doprowadziło do upadku Unibet.com.

Poprzedni artykułStalin kontra Lenin – trwa Vuelta al Ecuador 2022
Następny artykułKamil Małecki w Santic – Wibatech
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments