Foto: CIC - Mont Ventoux Dénivelé Challenges

Portugalczyk Ruben Guerreiro jest jednym z trzech nowych kolarzy w Movistarze. W wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika „Marca” opowiedział o swoich celach związanych ze zmianą drużyny. 

Do największych sukcesów 28-latka należy zwycięstwo w klasyfikacji górskiej Giro d’Italia 2020. W tym samym wyścigu Guerreiro wygrał także etap – kończący się na podjeździe w Roccaraso.

W okienku transferowym 2022 jego agent Giuseppe Acquadro osiągnął porozumienie z drużyną EF Education-EasyPost, dzięki czemu nastąpiło przedwczesne rozstanie w miłej atmosferze, za porozumieniem stron.

– Mam 28 lat, ale czuję się na 20. Jestem jak dziecko, bo narodziłem się niejako na nowo. W tym roku odnalazłem siebie zarówno na niwie osobistej, jak i sportowej. Movistar otworzył mi drzwi, abym się rozwijał i bardzo się cieszę na wszystkie nadchodzące wyścigi. Enric jest liderem na Tour. Na pewno będę mu pomagał, ale będę miał też szanse o powalczenie o coś dla siebie

– mówi o swojej przyszłości Ruben Guerreiro.

Poproszony o to, aby siebie scharakteryzował jako kolarza, mówił następująco:

– Bardzo chcę zwyciężać. Lubię krótkie podjazdy, ale także finisze z mniejszych grup. Moim słabym punktem jest jazda na czas, ale przyszedłem do tej drużyny, aby się rozwijać. Chcę dać z siebie wszystko. 

Ruben Guerreiro rozpocznie sezon w Saudi Tour (30 stycznia-3 lutego). Wystartuje również w Tour of Oman oraz w O Gran Camiño. Dalsze starty zostaną ustalone nieco później. 

– Chciałbym pojechać na Tour i na Vueltę. Mam w sobie entuzjazm dziecka, ale trzeba iść do przodu krok po kroku, powoli. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu

– dodał.  

W tej chwili, po odejściu na kolarską emeryturę Alejandro Valverde, liderem Movistaru jest Enric Mas. Guerreiro zaprzeczył, jakoby był kolejnym w tej roli.

– Nie, nie czuję się liderem drużyny – wygrałem tylko trzy wyścigi. Nie osiągnąłem jeszcze takiego poziomu. Enric pokazał, że jest w stanie walczyć z najlepszymi w peletonie. Chcę się rozwijać i zobaczymy, dokąd dojdę

– deklaruje Ruben Guerreiro.

Poprzedni artykułPatrick Lefevere mówi „Nie” dla Remco Evenepoela w przełajach
Następny artykułAlex Molenaar w kontynentalnym Electro Hiper Europa – Caldas
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments