fot. Jumbo-Visma

Pierwszy lider tegorocznego Tour de l’Avenir od sezonu 2024 będzie jeździł w dorosłej ekipie Jumbo – Visma.

Loe van Belle dołączył do Jumbo-Visma Development Team w 2021 roku. W swoim debiutanckim sezonie wygrał kilka wyścigów dla młodzieżowców. W minionym sezonie kilka razy znalazł się w składzie ekipy WorldTour na wyścigi.

W tym sezonie miałem bardziej wymagający kalendarz startów. Jazda u boku zawodników z World Touru była z jednej strony świetną zabawą, a z drugiej sporą nauką. To doświadczenie wykorzystałem później w wyścigach z ekipą młodzieżową

– powiedział 20- letni Holender w wywiadzie dla oficjalnej strony drużyny Jumbo – Visma.

Sezon zakończył się dla Loe van Belle bardzo pechowo. Na pierwszym etapie Ronde de l’Isard jadąc na czele upadł na ostatnim kilometrze i na mecie do zwycięzcy stracił ponad siedem minut. Mimo wszystko młody Holender ma dobre wspomnienia z 2022 roku:

Żałuję, że nie udało mi się wygrać żadnego indywidualnego wyścigu w zeszłym roku, ale noszenie żółtej koszulki na Tour de l’Avenir było niewątpliwie pięknym doświadczeniem. Słyszałem jak wielu kibiców skandowało moje nazwisko i było to dla mnie wyjątkowe. W kolejnym roku chcę poprawić swoje umiejętności i powalczyć na mistrzostwach świata oraz Europy. Celem będą także Tour de l’Avenir i Liège-Bastogne-Liège. Nie mogę się także doczekać 2024 roku, kiedy to dołączę już do profesjonalnej drużyny i spróbuję swoich sił na wyższym poziomie.

Poprzedni artykułUAE Team Emirates zamyka skład na sezon 2023
Następny artykułNaszosowa zapowiedź sezonu 2023: Lotto-Dstny
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments