fot. Groupama-FDJ

Gigantyczne odmłodzenie między sezonami przeszła Groupama-FDJ. Stojący na jej czele Marc Madiot jest z tego procesu niezwykle dumny i używając barwnych porównań wskazuje, że właśnie takie ambicje miał od dawna, a jego zespół mu się teraz podoba jak nigdy.

W drużynie Groupama-FDJ w przyszłym sezonie znajdzie się bardzo ciekawa mieszanka kolarzy. Z jednej strony są tam doświadczeni i bardzo mocni liderzy na każdy teren – David Gaudu, Arnaud Demare, Valentin Madouas czy Stefan Küng, z drugiej zaś do składu dołącza grupa zdolnej młodzieży i aż 9 kolarzy tej formacji ma w tym momencie góra 21 lat na karku. Praktycznie wszyscy oni pochodzą z developmentu francuskiej ekipy, a to kolejny powód do dumy dla menadżera tej ekipy, czyli Marca Madiota.

Lubię oglądać piłkę nożną i chciałem robić to, co kluby takie jak FC Nantes, AJ Auxerre i Ajax Amsterdam mogły robić w czasach swojej świetności. Mieli tożsamość, styl. To były zespoły z planem, drużyny, które odcisnęły swoje piętno na epoce. Powoli stworzyliśmy zespół, o którym marzyłem od około dwudziestu lat. Mamy mieszankę młodych talentów i doświadczenia, tak jak wtedy, gdy ścigałem się w Renault z Hinaultem, Fignonem i Lemondem. Mamy wszystkie składniki, aby dostać się na szczyt – ludzi o wyjątkowych cechach, takich jak Pinot, Démare i Gaudu, a jednocześnie pojawia się nowa grupa młodych kolarzy

— powiedział w rozmowie dla L’Equipe Marc Madiot.

Ta nowa grupa to dołączający z młodzieżowej Groupamy-FDJ Romain Grégorie, Lenny Martinez, Enzo Paleni, Paul Penhoët, Samuel Watson, Reuben Thompson, Laurence Pithie i Lorenzo Germani, a także będący już w World Tourze od roku Lewis Askey. Młodzi zawodnicy mają powoli wdrażać się w ściganie na najwyższym poziomie, a następnie dostać szansę podczas trzeciego z Wielkich Tourów.

Z jakością naszego zespołu development bylibyśmy kandydatem do zdobycia dzikiej karty w Wielkim Tourze w zeszłym roku. To pokazuje, jaki zespół mieliśmy w tym sezonie, z kolarzami w wieku 19 i 20 lat. Najstarszy miał 21 lat. Nie zamieniłbym żadnego z nich na nikogo innego

— dodał Marc Madiot.

Romain Grégorie już podczas prezentacji nowych strojów został określony mianem jednego z liderów francuskiej ekipy, choć młody zawodnik ma w tym momencie dopiero 19 lat. Można być jednak spokojnym o to, że Groupama-FDJ rozsądnie poprowadzi swoich zawodników, a ci nie będą przesadnie eksploatowani w swoim premierowym sezonie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments