fot. Groupama - FDJ

Po kilku dniach tajemniczych postów w mediach społecznościowych zespołu Groupama-FDJ doczekaliśmy się ogłoszenia pewnego przełomu – po 5 latach we w miarę niezmiennych strojach francuska drużyna zdecydowała się na mocne zmiany. Przy okazji prezentacji zdradzono także plany startowe najważniejszych liderów.

Groupama-FDJ postawiła w sezonie 2023 na całkowite odejście od bieli. Dominującym kolorem będzie teraz ciemnogranatowy, a akcenty zostały wykonane w jaśniejszym odcieniu niebieskiego. Stroje nieco przypominają te używane przez piłkarzy PSG, czyżby Francuzi inspirowali się swoimi rodakami?

Zdjęcie
fot. Groupama-FDJ

Koszulki koszulkami, ale przy okazji zdradzono także plany startowe najważniejszych liderów. Te nie zaskakują. David Gaudu ponownie zaatakuje wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de France – w tym roku zajął 4. pozycję, w przyszłym marzy co najmniej o awansie na podium. Podczas Wielkiej Pętli oglądać będziemy mogli także Arnaud Démare’a, który pogodził się z tym, że zespół stawia na górala i jest gotów pojechać domowy Wielki Tour bez dużego pociągu. Celem „pobocznym” 31-letniego Francuza jest przekroczenie bariery 100 zawodowych zwycięstw – ma ich na koncie obecnie 91 i patrząc na tempo odnoszenia kolejnych to jest szansa, że pod koniec roku rzeczywiście Arnaud będzie 24. kolarzem w historii z setką przy nazwisku.

Thibaut Pinot ponownie celuje w Giro d’Italia. Z biegiem czasu zapadnie decyzja do dokładniejszych planów na włoski wyścig, ale zapowiada się, że 32-latek powalczy o górskie etapy i trykot najlepszego wspinacza. W zupełnie inną stronę spogląda z kolei Valentin Madouas – po genialnym sezonie 2022 26-letni Francuz myśli o pełnym skupieniu się na klasykach. 3. zawodnik Ronde van Vlaanderen ponownie chce powalczyć w tym, ale jego celem jest także dobry wynik w Paryż-Roubaix. 10. kolarz Tour de France 2022 tym samym daje jasny sygnał w jaką stronę chce poprowadzić swoją karierę.

Na wiosnę dobrze pokazywać ma się także Stefan Küng, acz Szwajcar przede wszystkim stawia na jazdę indywidualną na czas. Aktualny wicemistrz zarówno świata jak i Europy marzy o staniu się absolutnym numerem 1 w tej specjalności. Do grona liderów zaliczony został także 19-letni Romain Grégoire – ten jednak podkreśla, że chciałby dobrze wejść w świat World Touru i spokojnie się rozwijać.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments