fot. Valcar - Travel & Service

Mamy kolejną Polkę w World Tourze! Barwy włoskiego Valcar – Travel & Service na UAE Team ADQ zamienia Karolina Kumięga. 23-latka podpisała roczny kontrakt.

Polka ma za sobą pierwszy w karierze sezon w zagranicznej grupie zawodowej. W barwach Valcar – Travel & Service miała okazję wystartować w tak dużych wyścigach jak Giro d’Italia Donne czy Ceratizit Challenge by La Vuelta, a to i niesamowita pracowitość 23-latki dały jej promocję do World Touru. W UAE Team ADQ Karolina Kumięga spotka kilka swoich obecnych koleżanek z ekipy, m.in. Chiarę Consonni i Silvię Persico.

Bardzo się cieszę, że mogę być częścią UAE Team ADQ. To dla mnie wielka szansa. Ostatnie miesiące były dla mnie szalone, tak wiele się we mnie zmieniło, ale mimo wszystko udało mi się osiągnąć ten wspaniały cel. Cieszę się, że zaczynam tą nową przygodę. Jestem przekonana, że ten zespół jest dla mnie idealnym środowiskiem do dalszego rozwoju. To jedna z najsilniejszych drużyn w kobiecym kolarstwie i naprawdę nie mogłabym sobie wymarzyć niczego lepszego. Będę miała również kilka bardzo doświadczonych zawodniczek jako kolegów z drużyny, więc będę mógł się od nich wiele nauczyć. To jest jak sen

— czytamy słowa Karoliny Kumięgi w komunikacie UAE Team ADQ.

W kobiecych World Teamach w przyszłym roku ścigać się będą także Katarzyna Niewiadoma i Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing), Daria Pikulik (Human Powered Health) oraz Marta Jaskulska (Liv Racing TeqFind).

Poprzedni artykułToi Toi Cup 2022: Marek Konwa wygrywa w elicie mężczyzn w Rimarovie
Następny artykułMarc Madiot: „Stworzyliśmy zespół, o którym marzyłem od około dwudziestu lat”
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments