fot. Team INEOS

Eddie Dunbar po rozstaniu z drużyną INEOS Grenadiers rozpoczyna niejako nowy rozdział w swojej karierze. Pod skrzydłami BikeExchange-Jayco i Matta White’a będzie miał więcej przestrzeni na realizowanie własnych ambicji. 

Eddie Dunbar ma na swoim koncie zwycięstwa w takich wyścigach jak Settimana Coppi e Bartali czy Wyścig dookoła Węgier. Teraz chce jednak mierzyć wyżej. Po sezonie 2022 odszedł z INEOS Grenadiers do BikeExchange-Jayco, aby mieć więcej wolności i móc powalczyć o własne cele. Pod skrzydłami Matta White’a będzie liderem w wyścigach etapowych.

Główny dyrektor sportowy w australijskiej drużynie potwierdził, że Dunbar będzie liderem na wyścig Giro d’Italia.

– W tej chwili koncentrujemy się przede wszystkim na Giro. Można powiedzieć, że Eddie będzie tam dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. Prawda jest taka, że w ostatnich latach musiał odłożyć na bok swoje ambicje, ale w 2022 roku pokazał, że jest w stanie wykorzystać wolną dla siebie przestrzeń i wygrywać wyścigi etapowe. W wielkich tourach nie zaprezentował jeszcze wszystkich swoich możliwości, ale jestem pewien, że wkrótce to zrobi

– powiedział White w wywiadzie dla gazety „Irish Times”.

Jak dotąd Dunbar startował tylko w jednym wyścigu trzytygodniowym – było to Giro d’Italia 2019. Zajął wówczas 22. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Poprzedni artykułPinot wraca na Giro, Gaudu chce stanąć na podium w Tour de France
Następny artykułKolarstwo przełajowe po Irlandzku – zapowiedź Pucharu Świata w Dublinie
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments