fot. Exact Cross

Wielu zawodników i zawodniczek przełajowych zdecydowało się na chwilowe opuszczenie krajów Beneluksu za sprawą jutrzejszego Pucharu Świata w Dublinie. Nie oznacza to jednak przerwy w belgijskich wyścigach – dziś w Essen odbędzie się czwarta runda cyklu Exact Cross.

W sobotę w belgijskim Essen zostanie wyścig Robotland Cyclocross, prowadzący po okolicach parku technologicznego. Na w dużej mierze płaskiej trasie organizatorzy ulokowali wiele wąskich zakrętów. Zawodnicy i zawodniczki zmierzą się też z długimi prostymi, a także krótkim fragmentem piasku.

Ze względu na jutrzejszy Puchar Świata w Dublinie, listy startowe elity kobiet i mężczyzn nie wyglądają imponująco. Wyścigi Exact Cross w Essen będą zatem okazją do sięgnięcia po zwycięstwo dla zawodniczek i zawodników, którzy są solidni, lecz jednocześnie rzadko kiedy wznoszą ręce w geście triumfu w belgijskich wyścigach.

Jednym z takich kolarzy jest Jens Adams (Chocovit Cycling Team), który nie odniósł jeszcze żadnego zwycięstwa w elicie w Belgii. Jest on bardzo regularnym kolarzem – na 16 startów w wyścigach różnych kategorii (od UCI C2 po Puchary Świata) tylko dwukrotnie nie udało mu się zająć miejsca w czołowej dziesiątce. Oprócz niego, o wygraną w Exact Cross w Essen powinni powalczyć Emiel Verstrynge (Crelan-Fristads) – mistrz Europy do lat 23 z Namur – a także młody Jente Michels (Alpecin-Deceuninck).

Warto zwrócić też uwagę na doświadczonego Toma Meeusena (Deschacht-Hens-Maes) czy Thijsa Aertsa (Baloise Trek Lions).

Faworytką do zwycięstwa wśród kobiet będzie natomiast Aniek van Alphen (777), która niedawno – zaskakująco – była najlepsza w wyścigu Telenet Superprestige w Boom. W walce o czołowe pozycje powinna liczyć się też wracająca do ścigania Yara Kastelijn (Crelan-Fristads), a także Anna Kay (777), druga przed rokiem Laura Verdonschot, Alicia Franck (De Ceuster-Bonache Cycling Team) czy Maghalie Rochette (Specialized Feedback Sports).

Wyścigi elity kobiet i mężczyzn będą transmitowane w Playerze/GCN+ odpowiednio od 13.45 i 15.00.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments