wout van aert tour de france 2022
Team Jumbo-Visma

Po raz trzeci jedna z największych, o ile nawet nie najważniejsza kolarska baza danych z wynikami, relacjami na żywo czy masą statystyk organizuje swój plebiscyt Favorite500. W serwisie Procyclingstats zagłosować może każdy – starczy wejść w link i wybrać do 15 swoich ulubionych kolarzy wszech czasów.

Plebiscyt Favorite500 to jedna z ciekawszych tego typu zabaw w sieci. Organizowany jest od 2020 roku, a jego zwycięzcami byli Peter Sagan, a następnie Wout van Aert. O tym drugim można przeczytać w naszym serwisie – wówczas w pierwszej pięćsetce znalazło się 14 Polaków.

Co zrobić, żeby zagłosować? Starczy wejść w link i wyszukać w wielkiej bazie swojego ulubionego zawodnika. Może to być największa gwiazda pokroju Tadeja Pogačara, może być już były kolarz jak np. Eddy Merckx, można też wybrać osobę świętej pamięci pokroju Davide Rebellina, ale także totalnie anonimowe dla świata osoby – wystarczy, by dany zawodnik miał jakikolwiek wynik w tej bazie danych, a jest w niej nawet nasz kolega redakcyjny Oskar Sasak.

Czas na wybór upływa 23 grudnia, a do nowego roku będziemy później przez kolejny tydzień poznawali stopniowo wyniki. Jak wysoko zakończy najlepszy z Polaków? To zależy wyłącznie od nas.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments