W drugiej edycji plebiscytu serwisu Procyclingstats na najpopularniejszego kolarza wszechczasów pod nazwą Favorite500 zwyciężył Wout van Aert. Na podium za nim uplasowali się zeszłoroczny triumfator Peter Sagan oraz Mathieu van der Poel. Najwyżej z Polaków, na 27. miejscu, znalazł się Michał Kwiatkowski.

W sumie 5914 osób z całego świata wybrało od 10 do 15 swoich ulubionych zawodników wszechczasów, a wśród nich swoje głosy oddało 196 Polaków. Zwycięzcą z wynikiem 2613 otrzymanych nominacji został Wout van Aert. Za nim uplasowali się kolejno Peter Sagan (2555) i Mathieu van der Poel (2551). Pełny ranking można znaleźć w serwisie Procyclingstats.

My zaś skupmy się na Polakach, tych w zestawieniu znajdziemy w tym roku 14. To o 5 mniej niż przed rokiem, acz z drugiej strony awans zaliczyli najważniejsi – na 27. miejsce z 31. awansował Michał Kwiatkowski, do top100 wskoczyli jeszcze Rafał Majka (60. lokata) i Katarzyna Niewiadoma (76.).