fot. Astana Qazaqstan Team

Poznaliśmy ostatniego, 30. zawodnika ze składu Astana Qazaqstan Team na sezon 2023. Kontrakt z rodzimym zespołem World Tour przedłużył 24-letni Vadim Pronskiy.

Młody Kazach to jeden z lepszych kolarzy ze swojego kraju – do momentu złotego medalu Yevgeniya Fedorova na Mistrzostwach Świata 2022 wśród orlików być może to właśnie Vadim Pronskiy uchodził nawet za największy z talentów. Specjalizujący się w jeździe po górach 24-latek jako orlik wygrał klasyfikację generalną Giro Ciclistico della Valle d’Aosta Mont Blanc, później wśród seniorów był 3. w Le Tour de Langkawi. W 2020 roku Vadim trafił do Astany, gdzie zaczął być cennym pomocnikiem w trudnym terenie – był jednym z głównych przybocznych w trakcie Giro d’Italia 2021, które Aleksandr Vlasov skończył na 4. miejscu czy podczas tegorocznej włoskiej trzytygodniówki, gdzie analogiczną pozycję zajął Vincenzo Nibali. Na 4. lokacie Vuelta a España 2022 ukończył Miguel Ángel López – tu także jednym z przybocznych był właśnie Vadim Pronskiy.

Tym samym Astana Qazaqstan Team zamknęła skład na sezon 2023. Można go znaleźć w serwisie Procyclingstats, a w najbliższych tygodniach przeczytają Państwo także naszą Naszosową zapowiedź sezonu dotyczącą tej ekipy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments