Fot. AStana Pro Team

Yuriy Natarov oraz Vadim Pronskiy, którzy byli awizowani w składzie zespołu Astany na zbliżający się wyścig Giro d’Italia nie staną na starcie włoskiego Grand Touru. Mieli oni kontakt z innym zawodnikiem kazachskiej drużyny Zhandosem Bizhigitovem, który miał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19.

Decyzję o wycofaniu dwóch Kazachów z rozpoczynającego się w sobotę wyścigu Giro d’Italia drużyna Astany podała do wiadomości dziś za pośrednictwem mediów społecznościowych ekipy.

To smutne, że musieliśmy wycofać z wyścigu Yuriya Natarova i Vadima Pronskiego, którzy debiutowaliby w Giro d’Italia, ale protokół medyczny jest bardzo rygorystyczny. Nawet jeśli nie przejawiają objawów to mogliby rozprzestrzenić wirusa wśród swoich kolegów, ponieważ mieli bliski kontakt z Zhandosem Bizhigitovem. Mamy nadzieję, że Zhandos Bizhigitov wkrótce wyzdrowieje i wszyscy pozostali kolarze w nadchodzącym czasie uzyskają negatywny wynik testu, abyśmy mogli upewnić się, że będą oni mogli uczestniczyć w zbliżających się wyścigach

– powiedział szef ekipy Alexandre Vinokurov.

Miejsce w składzie Yuriya Natarova oraz Vadima Pronskiya w wyścigu Giro d’Italia zajmą Kolumbijczyk Rodrigo Contreras oraz Duńczyk Jonas Gregaard Wilsly.

Poprzedni artykułMarc Hirschi: „Myślę, że pojechaliśmy dziś perfekcyjny wyścig”
Następny artykułNowy termin Trofeo Laigueglia
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments