fot. Trofeo Laigueglia

Choć na dobrą sprawę jesteśmy w samym środku sezonu 2020, organizatorzy przyszłorocznych imprez poważnie myślą nad swoimi wydarzeniami. Włodarze Trofeo Laigueglia, po długich rozmowach, zdecydowali się zmienić termin swojego wyścigu.

Przez wiele lat wyścig w Laugiegli otwierał ściganie na półwyspie Apenińskim. Z reguły w połowie lutego krajowa czołówka, wraz z kilkoma zagranicznymi ekipami, sprawdzała swoją formę na selektywnej trasie. Mimo to organizatorzy imprezy nie byli zadowoleni z frekwencji mocnych zespołów na starcie, co zakończyło się zmianą terminu.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez cyclingpro.net, od sezonu 2021, wyścig rozgrywany stosunkowo blisko Sanremo będzie już zdecydowanie lepszym przygotowaniem do „La Primavery”. Kolarze w Laiguegli pojawią się bowiem 3 marca, co zdecydowanie ułatwi poszczególnym kolarzom dodanie jej do kalendarza.

Decyzja o zmianie terminu zapadła po wielu rozmowach z analitykami oraz osobami bezpośrednio związanymi z kolarstwem. Wszyscy byli zgodni, iż rozegranie wyścigu 3 marca może przyciągnąć wiele mocnych ekip wraz z największymi gwiazdami, które kolejne tygodnie i tak będą spędzać w Italii. Nie będziemy już więc odseparowani. Jednocześnie dziękujemy federacji oraz UCI za przyjęcie naszej prośby o udostępnienie innego dnia wyścigowego

– czytamy w oficjalnym komunikacie.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach w Trofeo Laigueglia wygrywali głównie zawodnicy włoscy. Mowa tu m.in. o Gulio Ciccone, Simone Velasco czy Fabio Felline. Niewykluczone, że wraz z nowym terminem, lista zwycięzców solidnie się wzmocni.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments