Fot. Jumbo-Visma

Dyrektor sportowy drużyny Jumbo-Visma Arthur van Dongen, której kolarzem jest Dylan Groenewegen zapowiedział, że 27-latek nie wystartuje już w tym roku w żadnym kolarskim wyścigu.

Na starcie pierwszego etapu wyścigu BinckBank Tour Arthur van Dongen odpowiedział na pytania dziennikarzy holenderskiego AD i potwierdził to, że Groenewegen nie jest jeszcze gotowy, aby powrócić do rywalizacji w peletonie w tym sezonie.

Dylan w ogóle nie będzie już startować w tym roku. Zamierzamy dać mu możliwość spokojnego wprowadzenia i przygotowania się do następnego sezonu

– mówił van Dongen.

Zarówno Dylan Groenewegen, jak i Fabio Jakobsen zmagają się z wieloma problemami po feralnej kraksie na pierwszym etapie tegorocznego Tour de Pologne. Zawodnik Deceuninck-Quick-Step koncentruje się na powrocie do pełni sprawności. Natomiast sprinter ekipy Jumbo-Visma zmaga się z dużym obciążeniem psychicznym i falą hejtu, jaka go spotkała po spowodowanej kraksie w Katowicach. Miejmy nadzieję, że już w 2021 roku obaj Holendrzy powrócą do peletonu i będziemy mogli podziwiać ich na trasach kolarskich wyścigów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments