fot. Quick-Step Alpha Vinyl

Mieliśmy czekać na tę informację aż do stycznia, ale Patrick Lefevere zmiennym jest i już teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie – w kalendarzu Remco Evenepoela znalazło się Giro d’Italia.

Najpierw Jan Hirt, a następnie belgijskie Het Laatste Nieuws zdradzały już, że mistrz świata spośród Wielkich Tourów w sezonie 2023 wybrał właśnie Giro d’Italia. Teraz potwierdziła to także ekipa Remco Evenepoela – w mediach społecznościowych Quick-Step Alpha Vinyl Team pojawił się film, na którym 22-letni Belg zapowiada swój powrót na włoskich wyścig. Przypomnijmy – to tam Remco debiutował w imprezie 3-tygodniowej, acz po udanym początku przyszły kraksy i kryzysy, a ostatecznie Evenepoel nie stanął na stanął wówczas na starcie 18. etapu i tym samym nie ukończył swojego premierowego Wielkiego Touru.

Czy to oznacza, że lider Soudal – Quick Step ominie Tour de France? Tego nie powiedziano, acz wydaje się, że Belg prowadzony jest na tyle spokojnie i rozsądnie, że nie zostanie od razu rzucony na tak głęboką wodę. Czy Remco Evenepoel już w swoim trzecim trzytygodniowym starcie zanotuje drugie zwycięstwo? Z pewnością La Vuelta a España 2022 rozpaliła wyobraźnię widzów na całym świecie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments