fot. Jumbo-Visma

Sensacyjny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas Tobias Foss wypowiedział się o swojej przyszłości. Ze słów Norwega można między wierszami wyczytać, że chciałby po sezonie 2023 opuścić szeregi Jumbo-Visma i dostać więcej szans jazdy na własne konto.

Tobias Foss to między innymi zwycięzca Tour de l’Avenir z 2019 roku czy 9. kolarz Giro d’Italia 2021. Ogólnie jednak w karierze 25-latka brakuje regularności czy momentów, w których można by go potraktować jako poważnego gracza w wyścigach wieloetapowych. Norweg chce to jednak zmienić i zacząć dużo częściej wygrywać.

Popełniliśmy pewne błędy. Myślę, że dobrze byłoby znowu zacząć od zera, przejechać kilka dobrych wyścigów etapowych i odzyskać trochę pewności siebie. Wygrany Wielki Tour jest nadal moim absolutnym marzeniem, marzeniem, nad którym pracuję. W tej chwili bardziej prawdopodobne jest, że mogę zwyciężać w krótkich wyścigach etapowe dzięki mojej jeździe indywidualnej na czas

— opowiada Tobias Foss.

Norweg od 2020 roku reprezentuje Jumbo-Visma, do którego trafił z Uno-X. Holenderska ekipa z roku na rok staje się jednak coraz mocniejsza… co paradoksalnie może szkodzić rozwojowi młodych kolarzy. Ciężko bowiem być liderem gdy kolejka do objęcia takiej roli w zespole jest niesamowicie długa, a wewnętrzna rywalizacja o status numeru 1 jest niezwykle wymagająca.

Jeśli chcę kontynuować karierę jako lider na klasyfikację generalną w Wielkich Tourach to muszę zdać sobie sprawę, że trudno będzie pojechać na siebie Tour de France czy Giro d’Italia. W zespole jest za wielu innych dobrych liderów

— powiedział Tobias Foss w wywiadzie dla Discovery.

Czy taka wypowiedź nie sugeruje, że Norweg po sezonie 2023 będzie chciał zmienić barwy klubowe? Troszkę tak to brzmi, choć wiadomo, że jako posiadacz tęczowej koszulki ma teraz ważny argument w swoich rękach, by dostać więcej szans do jazdy na własne konto. Czy Jumbo-Visma zdoła pogodzić ambicje Norwega i innych kolarzy? O to będzie z pewnością coraz trudniej, bowiem ekipa ta zdaje się być powoli przesycona gwiazdami kolarstwa. Nie bez powodu zresztą w naszej Naszosowej zapowiedzi sezonu 2023 Jumbo-Visma otrzymało notę 10/10 dotyczącą potencjału ich składu na kolejny rok.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej

Może trochę „spolszczyć” tytuł !