fot. Adriatica Ionica Race

Na dłużej z ekipą Astana Qazaqstan Team pozostaje 25-letni Christian Scaroni. Włoch trafił do kazachskiej formacji w lipcu tego roku, po tym jak rozwiązał kontrakt z drużyną Gazprom-Rusvelo.

Za Christianem Scaronim zdecydowanie najlepszy sezon w zawodowej karierze. W barwach reprezentacji Włoch 25-latek wygrał 2 etapy Adriatica Ionica Race, a także był 12. w klasyfikacji generalnej Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Zwolnienie się z kontraktu w Gazprom-Rusvelo okazało się być dla Scaroniego szansą, którą wykorzystał i w drugiej części roku Włoch nadal błyszczał już jako zawodnik Astana Qazaqstan Team. Podczas Tour de Pologne 25-latek zameldował się na 6. miejscu na etapie z metą w Sanoku, a włoskie Coppa Bernocchi ukończył na 7. pozycji.

Christian Scaroni podpisał teraz roczny kontrakt. Dla kazachskiej drużyny jest to 28. kolarz w składzie na sezon 2023, a to oznacza, że teoretycznie nabór może zostać zakończony. Jeśli jednak Alexandre Vinokourov i spółka postanowiliby inaczej to w zespole pozostają jeszcze maksymalnie 2 wolne miejsca.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments