fot. Trek-Segafredo

Były kolarz, m.in. zwycięzca Tour de Pologne z 2013 roku, a obecnie dyrektor sportowy w Team BikeExchange-Jayco, Pieter Weening trafi przed holenderski sąd w związku z wydarzeniami z zeszłorocznych świąt Bożego Narodzenia. 41-latek wszczął wówczas w domu bójkę, w trakcie której groził żonie i jej bratu nożem.

Jak donosi De Telegraaf Pieter Weening rozpoczyna batalię sądową w sprawie pobicia i gróźb wymierzonych w szeroko pojętych członków swojej rodziny. 41-letni Holender złożył już zeznania, wyrok ma zapaść 9 grudnia. Na ten moment grozi mu 120 godzin prac społecznych, jego szwagrowi zaś zasądzone ma zostać takowych 60.

W święta Bożego Narodzenia 2021 były kolarz, a wówczas już dyrektor sportowy Team BikeExchange-Jayco pokłócił się w domu o sprawy dotyczące wychowania dzieci. To ostatecznie przerodziło się w bójkę, w wyniku której Pieter Weening doznał złamania szczęki, on sam również nie pozostał dłużny. Ostatecznie sięgnął po nóż, a w efekcie eskalacji wydarzeń w domu m.in. wyważono drzwi. Adwokat 41-latka wciąż jednak wierzy w uniewinnienie.

Będę wnioskował o uniewinnienie. Mój klient sam doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu, złamał szczękę. Z pewnością było nie powinno dojść do takich wydarzeń podczas tego rodzinnego spotkania. Mój klient po prostu poprosił obecnych gości o wyjście. Gdy został skonfrontowany we własnym domu doszło do pewnych zdarzeń, nawet wyważono drzwi, ale on sam miał postawę defensywną

— mówi Arnout Hurenkamp, adwokat byłego kolarza.

Na ten moment do wydarzeń nie ustosunkowała się w żaden sposób drużyna Team BikeExchange-Jayco, pracodawca Holendra. Można jednak podejrzewać, że dla triumfatora etapowego z Tour de France i Giro d’Italia czy zwycięzcy Tour de Pologne 2013 nie będzie to jednak miało skutków w jego obecnej pracy zawodowej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments