fot. Franky Crosserke Schoonvliet

Karolina Perekitko rozpoczyna nowy rozdział w swojej kolarskiej karierze – od sezonu 2023 będzie ścigała się w barwach francuskiej kontynentalnej drużyny Team Groupe Abadie.

Francuski zespół oficjalnie nie poinformował jeszcze o pozyskaniu 24-letniej Polki, ale nasze informacje potwierdziła sama zawodniczka, która wypowiedziała się o tym transferze następująco:

– Jestem bardzo szczęśliwa, że otrzymałam szansę i że znów będę mogła jeździć na poziomie kontynentalnym. Zespół bardzo we mnie wierzy, mamy profesjonalne środowisko, które pomoże mi wynieść moje ściganie na jak najwyższy poziom. W przyszłym sezonie chciałabym osiągnąć jak najlepsze wyniki w wyścigach, walczyć o punkty UCI oraz jak najlepiej zgrać się z ekipą

– powiedziała Karolina Perekitko Naszosie.pl. 

W poprzednim sezonie czwarta juniorka z mistrzostw świata w Katarze (2016) reprezentowała barwy Lviv Cycling Team, która wraz z końcem tego sezonu przestała istnieć.

W ubiegłym sezonie Perekitko ścigała się przede wszystkim w belgijskich i francuskich wyścigach nieco niższych kategorii.

– Myślę, że przejechałam dużo wyścigów, ale niestety na niektórych nie udało mi się powalczyć albo z powodu defektów albo też po prostu przez to, że ciężko było mi się odnaleźć na finiszu. Wiele z nich było szybkich i dynamicznych oraz kończyły się finiszem z peletonu. Końcówka sezonu była najlepsza i jestem zadowolona bardzo z Tour Cycliste Féminin International de l’Ardèche [Karolina Perekitko była 15. w klasyfikacji generalnej) i wierzę, że moja ciężka praca przyniesie owoce i będę mogła w przyszłym roku zapisać więcej dobrych wyników na swoim koncie

– dodała w rozmowie z nami.

Jej plan na najbliższe tygodnie to najpierw pobyt w Polsce i starty w wyścigach przełajowych we Władysławowie, a następnie (w połowie stycznia) podróż we francuskie Pireneje, gdzie odbędzie się pierwsze zgrupowanie drużyny Team Groupe Abadie. Karolina przyznała na koniec, że przejście do nowej ekipy stawia przed nią jeszcze jeden cel, chociaż tym razem nie kolarski – nauczyć się biegle mówić po francusku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments