Pieter Weening (Roompot – Charles) po ładnej akcji przyjechał tuż przed peletonem i wygrał drugi etap Skoda-Tour de Luxembourg. Liderem pozostał Christophe Laporte (Cofidis, Solutions Crédits).

Drugi etap wyścigu w Luksemburgu prowadził ze Steinfort do Rosport i liczył prawie 169 kilometrów. Główne trudności rozpoczynały się 40 kilometrów przed metą, gdzie usytuowane były do kreski trzy oznaczone podjazdy.

W odjazd zabrali się dziś: Konrad Geßner (Leopard Pro Cycling), Tobias Knaup (Team Lotto – Kern Haus) i Wesley Mol (Team Differdange – GeBa).

Dwa lotne finisze wygrał Geßner, ale peleton skasował ucieczkę już 40 kilometrów przed metą. Po pierwszym podjeździe duża grupa mocno się naciągnęła i co chwilę mieliśmy próby ataków, ale nie były one udane.

14 kilometrów przed metą na czele pojawili się: Joaquim Silva (W52 / FC Porto), Pieter Weening (Roompot – Charles) i Rémy Rochas (Delko Marseille Provence). Francuz Rochas jednak dość szybko nie wytrzymał tempa konkurentów.

Na zjeździe pięknie pojechał Weening, ale Portugalczyk odrobił dystans na płaskim. Dwójka na sześć kilometrów przed metą miała tylko 20 sekund przewagi nad peletonem.

Na ostatnim kilometrze na małej hopce na jeszcze jeden atak zdecydował się Weening, który zgubił Portugalczyka, a na linii mety był tuż przed peletonem!

Drugie miejsce wywalczył Eduard Michael Grosu (Delko Marseille Provence). Liderem pozostał Christophe Laporte (Cofidis, Solutions Crédits).

Wyniki drugiego etapu:

1 Pieter Weening (Ned) Roompot – Charles 4:00:23
2 Eduard-Michael Grosu (Rou) Delko Marseille Provence 0:00:02
3 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:02
4 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:02
5 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 0:00:02
6 Nicolai Philip Brøchner Nielsen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:02
7 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:00:02
8 Joaquim Silva (Por) W52 – FC Porto 0:00:02
9 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:02
10 Pit Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling 0:00:02
11 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:02
12 Gianni Vermeersch (Bel) Corendon – Circus 0:00:02
13 Loïc Vliegen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:02
14 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:02
15 Mathias De Witte (Bel) Roompot – Charles 0:00:02
16 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:02
17 Huub Duijn (Ned) Roompot – Charles 0:00:02
18 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF 0:00:02
19 Dries De Bondt (Bel) Corendon – Circus 0:00:02
20 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Charles 0:00:02
21 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Charles 0:00:02
22 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 0:00:02
23 Joshua Huppertz (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:00:02
24 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:02
25 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:02
26 Julien El Farès (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:02
27 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:02
28 Mario Gonzalez Salas (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:02
29 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF 0:00:02
30 Otto Vergaerde (Bel) Corendon – Circus 0:00:02
31 Marcel Meisen (GER) Corendon – Circus 0:00:02
32 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling 0:00:02
33 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:02
34 Aimé De Gendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:02
35 Kim Magnusson (Swe) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:02
36 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie 0:00:02
37 César Lima Da Fonte (Por) W52 – FC Porto 0:00:02
38 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:00:02
39 Jonas Rutsch (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:00:02
40 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles 0:00:02
41 Dimitri Peyskens (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:02
42 Angelo Tulik (Fra) Total Direct Energie 0:00:02
43 Aksel Nõmmela (Est) Wallonie Bruxelles 0:00:02
44 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:02
45 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:02
46 Adam De Vos (Can) Rally UHC Cycling 0:00:02
47 Filip Maciejuk (Pol) Leopard Pro Cycling 0:00:02
48 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:02
49 Kévin Geniets (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:00:02
50 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko Marseille Provence 0:00:02
51 Arjen Livyns (Bel) Roompot – Charles 0:00:02
52 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:02
53 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:02
54 Rémy Rochas (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:02
55 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko Marseille Provence 0:00:02
56 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:02
57 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence 0:00:02
58 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 0:00:02
59 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:02
60 Angel Lorenzo Sanchez Rebollido (Esp) W52 – FC Porto 0:00:02
61 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:02
62 Tom Thill (Lux) Team Differdange – GeBa 0:00:02
63 Stijn Devolder (Bel) Corendon – Circus 0:00:02
64 Jimmy Janssens (Bel) Corendon – Circus 0:00:02
65 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie 0:00:02
66 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:00:02
67 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:00:02
68 Beñat Intxausti Elorriaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:02
69 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:02
70 Jack Burke (Can) Leopard Pro Cycling 0:00:02
71 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:36
72 Jan Hugger (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:00:02
73 Ken Conter (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:00:57
74 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:39
75 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:01:59
76 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling 0:02:31
77 Jan Petelin (Lux) Team Differdange – GeBa 0:03:22
78 Bryan Nauleau (Fra) Total Direct Energie 0:03:22
79 Thomas Deruette (Bel) Team Differdange – GeBa 0:04:34
80 Tim Diederich (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:04:34
81 José Ferreira (Por) W52 – FC Porto 0:04:34
82 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling 0:04:34
83 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles 0:04:56
84 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles 0:06:15
85 Stijn Steels (Bel) Roompot – Charles 0:06:17
86 Rasmus Christian Quaade (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:06:17
87 Raúl Alarcón Garcia (Esp) W52 – FC Porto 0:06:17
88 Robbe Ghys (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:06:17
89 Sergio Rodriguez Reche (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:06:17
90 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF 0:06:23
91 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling 0:06:40
92 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling 0:06:40
93 Enrique Sanz Unzue (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:07:24
94 Maxime Weyrich (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:10:55
95 Rasmus Bøgh Wallin (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:10:55
96 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling 0:10:55
97 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling 0:10:55
98 Tobias Mørch Kongstad (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:10:55
99 Dorian Lübbers (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:12:41
100 Konrad Geßner (GER) Leopard Pro Cycling 0:12:41
101 Tobias Knaup (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:12:41
102 Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange – GeBa 0:12:41
103 Laurin Winter (GER) Team Differdange – GeBa 0:12:41
104 Gilles Kirsch (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:12:41
105 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF 0:12:41
106 Luca Henn (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:12:41
107 Marc Dörrie (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:12:41
108 Philipp Walsleben (GER) Corendon – Circus 0:12:41
109 Zico Waeytens (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:16:32
110 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:16:32
111 Tiago Da Silva (Lux) Team Differdange – GeBa 0:16:32
112 Wesley Mol (Ned) Team Differdange – GeBa 0:16:32
113 Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie 0:16:32
DNS Justin Jules (Fra) Wallonie Bruxelles

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 8:51:59
2 Marcel Meisen (GER) Corendon – Circus 0:00:10
3 Aimé De Gendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:10
4 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:11
5 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:00:13
6 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:14
7 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:15
8 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie 0:00:15
9 Kévin Geniets (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:00:16
10 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:16
11 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:17
12 Pieter Weening (Ned) Roompot – Charles 0:00:17
13 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:00:18
14 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:18
15 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Charles 0:00:19
16 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:19
17 Otto Vergaerde (Bel) Corendon – Circus 0:00:19
18 Szymon Rekita (Pol) Leopard Pro Cycling 0:00:19
19 Aksel Nõmmela (Est) Wallonie Bruxelles 0:00:19
20 Joshua Huppertz (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:00:19
21 Angelo Tulik (Fra) Total Direct Energie 0:00:20
22 Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles 0:00:20
23 Pit Leyder (Lux) Leopard Pro Cycling 0:00:20
24 Gianni Vermeersch (Bel) Corendon – Circus 0:00:20
25 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie 0:00:21
26 Mario Gonzalez Salas (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:21
27 Huub Duijn (Ned) Roompot – Charles 0:00:21
28 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:21
29 Anthony Turgis (Fra) Total Direct Energie 0:00:22
30 Jimmy Janssens (Bel) Corendon – Circus 0:00:22
31 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:22
32 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling 0:00:23
33 Dries De Bondt (Bel) Corendon – Circus 0:00:23
34 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko Marseille Provence 0:00:23
35 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF 0:00:23
36 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:23
37 Jonas Rutsch (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:00:23
38 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence 0:00:24
39 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:24
40 Mathias De Witte (Bel) Roompot – Charles 0:00:24
41 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:25
42 Luca Wackermann (Ita) Bardiani CSF 0:00:25
43 Loïc Vliegen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:25
44 Adam De Vos (Can) Rally UHC Cycling 0:00:26
45 Kim Magnusson (Swe) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:26
46 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:26
47 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:26
48 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Charles 0:00:27
49 Dimitri Peyskens (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:27
50 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:27
51 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF 0:00:27
52 Stijn Devolder (Bel) Corendon – Circus 0:00:29
53 Jan Hugger (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:00:29
54 Arjen Livyns (Bel) Roompot – Charles 0:00:29
55 Rémy Rochas (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:29
56 Nicolai Philip Brøchner Nielsen (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:00:29
57 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Gobert Cycling Team 0:00:30
58 Joaquim Silva (Por) W52 – FC Porto 0:00:30
59 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:00:31
60 Tom Thill (Lux) Team Differdange – GeBa 0:00:31
61 Beñat Intxausti Elorriaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:31
62 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:32
63 Julien El Farès (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:33
64 Filip Maciejuk (Pol) Leopard Pro Cycling 0:00:34
65 Eduard-Michael Grosu (Rou) Delko Marseille Provence 0:00:34
66 César Lima Da Fonte (Por) W52 – FC Porto 0:00:35
67 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF 0:00:35
68 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko Marseille Provence 0:00:35
69 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:36
70 Jack Burke (Can) Leopard Pro Cycling 0:00:41
71 Angel Lorenzo Sanchez Rebollido (Esp) W52 – FC Porto 0:00:48
72 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Riwal Readynez Cycling Team 0:01:04
73 Ken Conter (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:01:21
74 Loïc Chetout (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:01
75 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:02:19
76 Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling 0:02:51
77 Jan Petelin (Lux) Team Differdange – GeBa 0:03:43
78 Bryan Nauleau (Fra) Total Direct Energie 0:03:49
79 Gaëtan Pons (Lux) Leopard Pro Cycling 0:04:54
80 Thomas Deruette (Bel) Team Differdange – GeBa 0:04:57
81 Tim Diederich (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:05:07
82 José Ferreira (Por) W52 – FC Porto 0:05:11
83 Julien Mortier (Bel) Wallonie Bruxelles 0:05:19
84 Robbe Ghys (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:06:35
85 Stijn Steels (Bel) Roompot – Charles 0:06:40
86 Rasmus Christian Quaade (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:06:45
87 Colin Joyce (USA) Rally UHC Cycling 0:07:01
88 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF 0:07:09
89 Svein Tuft (Can) Rally UHC Cycling 0:07:21
90 Sergio Rodriguez Reche (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:08:23
91 Ludovic Robeet (Bel) Wallonie Bruxelles 0:08:38
92 Enrique Sanz Unzue (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:08:53
93 Raúl Alarcón Garcia (Esp) W52 – FC Porto 0:10:54
94 Rasmus Bøgh Wallin (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:11:20
95 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling 0:11:21
96 Tobias Mørch Kongstad (Den) Riwal Readynez Cycling Team 0:11:23
97 John Murphy (USA) Rally UHC Cycling 0:11:25
98 Maxime Weyrich (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:11:40
99 Konrad Geßner (GER) Leopard Pro Cycling 0:12:51
100 Raphaël Kockelmann (Lux) Team Differdange – GeBa 0:13:08
101 Dorian Lübbers (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:13:09
102 Luca Henn (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:13:19
103 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF 0:13:22
104 Marc Dörrie (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:13:29
105 Tobias Knaup (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:13:58
106 Gilles Kirsch (Lux) Nationalmannschaft Luxemburg 0:14:09
107 Laurin Winter (GER) Team Differdange – GeBa 0:14:39
108 Philipp Walsleben (GER) Corendon – Circus 0:15:09
109 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:16:58
110 Wesley Mol (Ned) Team Differdange – GeBa 0:17:04
111 Tiago Da Silva (Lux) Team Differdange – GeBa 0:17:10
112 Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie 0:18:52
113 Zico Waeytens (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:28:36