fot. Alpecin-Fenix

Kolejne wyścigi odsłaniają swoje karty na sezon 2023. Po raz pierwszy w historii jednego dnia odbędzie się i męska, i kobieca edycja Dwars door Vlaanderen. Trasa belgijskiego klasyku została w tym roku nieco odświeżona.

Dwars door Vlaanderen to jeden z ciekawszych wyścigów podczas wiosennej kampanii klasyków. Organizatorzy są doskonale świadomi, że ta impreza jest czymś pośrednim pomiędzy weekendowymi Gandawa-Wevelgem i Ronde van Vlaanderen, ale krótsza trasa i wiele ciekawych elementów rokrocznie sprawiają, że rywalizację śledzi się z wypiekami na twarzy.

29 marca mężczyźni ponownie wystartują w Roeselare, a następnie miną cmentarz Jempi Monseré w kierunku Waregem przed rozpoczęciem finału z flamandzkimi stokami. Kobiety z kolei start i metę będą miały w tym samym miejscu, a finałowa część ich rywalizacji będzie identyczna jak dla panów. Ich finisz zaplanowano ledwie kilka godzin po rywalizacji mężczyzn.

Trasa Dwars door Vlaanderen 2023
Wyścig panów będzie liczył 185km i został nieco uproszczony wobec zeszłorocznej edycji. Zmniejszyła się nieco liczba podjazdów, za to ma minimalnie wzrosnąć długość sektorów brukowanych. Ogólnie jednak środowy klasyk z kalendarza World Tour nadal będzie miał prawdopodobnie podobny przebieg jak w poprzednich edycjach.

Zdjęcie

Trasa wyścigu pań:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments