Bora-hansgrohe

Powoli do sieci trafiają kolejne informacje na temat planów startowych poszczególnych ekip. Jedne to przecieki, inne są potwierdzone przez organizatorów bądź same drużyny. Szczególnie dużo informacji mamy już na temat zespołu BORA-hansgrohe, który sezon 2023 rozpocznie od razu na kilku frontach.

Wszelakie informacje na temat kalendarzy poszczególnych ekip jak zawsze świetnie zbierają strony będące wielkimi bazami danych na temat kolarstwa, czyli przede wszystkim Procyclingstats i FirstCycling. Z tego pierwszego odczytamy, że niemiecki World Team rozpocznie sezon od razu startując na niemal wszystkich kontynentach – jeden skład poleci na obowiązkowy wyścig do Australii, drugi znajdzie się w odległej Argentynie, trzeci zaś weźmie udział w imprezach wchodzących w skład Challenge Mallorca.

W programie BORA-hansgrohe znalazły się także imprezy w Azji – najpierw dwa wyścigi w Omanie, a następnie worldtourowe UAE Tour. Można wręcz nieco odnieść wrażenie, że niemiecka formacja planuje stanąć na starcie niemalże wszystkich zmagań, w jakich tylko mogą, co w sezonie 2022 było raczej domeną ekip szukających punktów niezbędnych do utrzymania się w World Tourze. Czy to wszystko się potwierdzi? Dowiemy się pewnie w najbliższych tygodniach i miesiącach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments