letour.fr

Już od jakiegoś czasu w mediach krąży informacja, podług której Tour de France 2024 miałoby się rozpocząć we Włoszech. Pierwszy etap miałby zdaniem La Gazzetty ruszyć z Florencji, a wyścig przekroczyłby francuską granicę dopiero czwartego dnia zmagań.

Teraz nowe doniesienia pojawiły się w Tuttobiciweb. Włoski serwis zacytował gubernatora Piemontu, który w wypowiedzi po zakończeniu się turnieju tenisowego w Turynie zdradził, że na szosy jego regionu zawita Tour de France 2024. Takie słowa nie są co prawda oficjalnym potwierdzeniem, ale jednocześnie ciężko nie brać ich na poważnie, a zatem wszystko wskazuje na to, że Grand Depart 111. Wielkiej Pętli będzie miało miejsce właśnie we Włoszech.

Piemont będzie nadal gospodarzem ważnych wydarzeń. Mogę powiedzieć, że Tour de France zawita na naszych drogach. Pod względem rozpoznawalności Wielka Pętla jest jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie.  Edycja 2024 przejedzie przez Piemont, z Turynem i Pinerolo jako ważnymi miastami punktami tej trasy. W tej chwili nie mogę powiedzieć więcej

— powiedział Alberto Cirio, gubernator Piemontu.

Wszystko zdaje się zatem potwierdzać to, co napisała wcześniej La Gazzetta dello Sport. Według włoskiej gazety sportowej 111. edycja Tour de France rozpocznie się 29 czerwca na Piazzale Michelangelo, w historycznym centrum Florencji. Tour będzie również we Włoszech w kolejnych dniach, aż do przekroczenia granicy czwartego dnia. Czwarty etap miałby się rozpocząć w Pinerolo.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments