Foto: INEOS Grenadiers

Młody Brytyjczyk zostanie w INEOS Grenadiers do końca sezonu 2026.

Pierwszy sezon Bena Turnera na poziomie World Tour był naprawdę bardzo dobry. Wywalczył czwarte miejsce na trasie De Brabantse Pijl – La Flèche Brabançonne, a w Dwars door Vlaanderen wywalczył ósme miejsce. Z dobrej strony pokazał się także w Paryż – Roubaix, gdzie jedno miejsce zabrakło mu do TOP10. Jednak wtedy to jego praca pomogła Dylanowi van Baarle w triumfie w tym wyścigu.

Dzięki tym dobrym wynikom miał także okazję zadebiutować na trasie La Vuelta ciclista a España. Ekipa INEOS Grenadiers postanowiła, że młody zawodnik zostanie u nich na dłużej.

Miałem naprawdę świetny sezon i dobrze się wpasował w nową drużynę. Kampania klasyków dużo mi dała i poczułem, że jestem coraz lepszym kolarzem. Bardzo się cieszę, że będę mógł kontynuować karierę w INEOS Grenadiers

– powiedział Ben Turner po podpisaniu nowej umowy.

Rod Ellingworth jest bardzo zadowolony z tego, że młody kolarz zostaje pod jego skrzydłami:

Ben pokazał nam, że drzemie w nim wielki potencjał. Jego kampania klasyków, a potem hiszpańska Vuelta były z naszej perspektywy bardzo imponujące. Uważamy, że przed nim wielka kariera i dlatego postanowiliśmy zatrzymać go na dłużej. 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments