fot. Voster ATS Team

Szóstym kolarzem, z którym podpisanie kontraktu na sezon 2023 ogłosiła drużyna Voster ATS Team jest Mateusz Kostański. Mistrz Polski orlików w wyścigu ze startu wspólnego z Kartuz reprezentuje tę ekipę od roku i pozostanie z nią na dłużej.

23-letni zawodnik w swoim premierowym sezonie na poziomie kontynentalnym był głównie pomocnikiem swoich bardziej doświadczonych kolegów. Służył jako wsparcie podczas ścigania w płaskim terenie czy do rozprowadzania w końcówkach wyścigów. Można się jednak spodziewać, że z czasem Mateusz Kostański zacznie czasem jeździć i na siebie i nawiążę do medali Mistrzostw Polski zdobywanych przed laty – czy to w kategoriach młodzieżowych w barwach KLTC Konin, czy też triumfu wśród orlików jako zawodnik KK Tarnovia.

Sezon zaliczam jak najbardziej do udanych. Pech mnie oszczędził i obyło się bez kontuzji i poważniejszych kraks. Najważniejszymi dla mnie wyścigami były Tour of Estonia, Tour of Szeklerland i oczywiście mistrzostwa Polski. Starałem się pomagać ekipie w walce o jak najwyższe lokaty i zbierać doświadczenie. Odnalazłem się w drużynie i cieszę się, że będę mógł reprezentować barwy Voster ATS w kolejnym roku. Mam też nadzieję, że uda mi się powalczyć o jakieś etapowe podium w przyszłości!

— powiedział Patryk Kostański po podpisaniu nowego kontraktu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments