fot. INEOS Grenadiers / cyclephotos

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna odsłona przełajowego Pucharu Świata. Cykl, po krótkiej wizycie w Holandii, wróci do Belgii, a konkretnie do Overijse. To właśnie tam po raz pierwszy Tom Pidcock (INEOS Grenadiers) zaprezentuje tęczową koszulkę.

Największym wydarzeniem tego tygodnia w kolarstwie przełajowym jest niewątpliwie powrót Toma Pidcocka do rywalizacji. Kolarz INEOS Grenadiers odpoczął po intensywnym sezonie letnim i w najbliższy weekend rozpocznie starty w przełajach, po raz pierwszy prezentując tęczową koszulkę, zdobytą na początku roku w Fayetteville. Brytyjczyk w sobotę wystartuje w Telenet Superprestige w Merksplas, a dzień później weźmie udział w swoim pierwszym Pucharze Świata w tym sezonie – w Overijse.

Na liście zgłoszeń do niedzielnych zmagań znalazły się też gwiazdy kolarstwa przełajowego, które od początku tego sezonu regularnie walczą o zwycięstwa i miejsca na podium – Laurens Sweeck (Crelan-Fristads), Lars van der Haar (Baloise Trek Lions), Michael Vanthourenhout czy aktualny lider cyklu, Eli Isebryt (obaj Pauwels Sauzen-Bingoal).

W rywalizacji elity kobiet zobaczymy prawie wszystkie kolarki ze światowej czołówki. Nie zabraknie tegosezonowej dominatorki – Fem van Empel (Pauwels Sauzen-Bingoal), Puck Pieterse, Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin-Deceuninck), Lucindy Brand (Baloise Trek Lions), a także zwyciężczyni ostatniej odsłony Pucharu Świata – Shirin van Anrooij – czy mistrzyni świata – Marianne Vos, która jak dotąd nie zdołała odnieść żadnego zwycięstwa.

W stawce nie zobaczymy jednak Blanki Vas z Team SD Worx, która wybrała się na zgrupowanie swojej drużyny, a także borykającej się z kontuzją Annemarie Worst (777).

Po pięciu rundach przełajowego Pucharu Świata, w klasyfikacjach generalnych elity prowadzą Fem van Empel i Eli Iserbyt z Pauwels Sauzen-Bingoal. Holenderka ma ponad 80 punktów przewagi nad drugą Ceylin del Carmen Alvarado. Zdecydowanie inaczej sytuacja prezentuje się wśród mężczyzn – prowadzący Eli Iserbyt ma zaledwie 4 oczka zapasu nad będącym w świetnej dyspozycji Laurensem Sweeckiem.

Listy zgłoszeń do Pucharu Świata w Overijse

Transmisje z wyścigów w Merksplas będą dostępne w Playerze/GCN+ od 13.30 (kobiety) i 15.00 (mężczyźni), natomiast Puchar Świata w Overijse będzie transmitowany w tych samych godzinach również na antenie Eurosportu 2.  

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments