fot. Santic - Wibatech

Piotr Pękala, a także Stefan Brandlmeier i Tim Wollenberg są kolejną trójką kolarzy, z którymi umowy przedłużyła ekipa Santic – Wibatech. Wcześniej formacja zarządzana przez Wiesława Ciasnochę ogłosiła pozostanie w niej m.in. Bartłomieja Procia.

24-letni Piotr Pękala to zawodnik, który pierwsze kroki w seniorskim peletonie stawiał w CCC Development Team, dla którego ścigał się w latach 2019-20. Wcześniej polski kolarz odnosił wiele sukcesów w kategoriach młodzieżowych, m.in. wygrał Puchar Polski w sezonie 2014 jako junior młodszy, zwyciężył w Ślężańskim Mnichu juniorów w 2015 roku czy został górskim szosowym mistrzem Polski w 2016 roku. Wówczas reprezentował KS Pogoń Mostostal Puławy.

Teraz Piotr Pękala kontynuuje swoją przygodę z zawodowym kolarstwem w barwach Santic – Wibatech. Dla tej ekipy zajął w tym sezonie 11. miejsce w klasyfikacji generalnej Belgrad-Banja Luka, był 6. i 8. w wyścigach z cyklu Visegrad 4 Bicycle Race na Słowacji i Węgrzech, a także zajął 6. lokatę w Memoriale Henryka Magiery. Oby nowy sezon przyniósł 24-latkowi premierową wygraną w wyścigu UCI!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments