fot. Tour of Estonia

Niespełna 23-letni Bartłomiej Proć będzie kontynuował swoją zawodową karierę w barwach Santic – Wibatech. Polak trafił do niemieckiej formacji zarządzanej przez Wiesława Ciasnochę w tym roku z Mostostalu Puławy.

Przedłużenie kontraktu przez Bartłomieja Procia, a także 28-letniego Fabiana Schormaira i 20-letniego Michaela Petera to pierwsze ruchy ekipy Santic – Wibatech podczas tegorocznego okienka transferowego. Te pokazują jasno, że niemiecki zespół nie zmieni specjalnie swojego profilu i nadal będzie stawiał na kolarzy z Polski i Niemiec. Jednocześnie formacja będzie musiała poszukać pewnych wzmocnień, bowiem po tym roku opuszcza ją jej lider Bartosz Rudyk, który przechodzi do Voster ATS Team.

Bartłomiej Proć to 22-letni zawodnik, który wciąż czeka na swoją premierową wygraną w imprezach UCI. W tym roku był blisko podczas Pucharu MON, który zakończył na 2. miejscu. W jego dorobku znajdziemy za to wiele sukcesów w mniejszych, krajowych wyścigach, a jest to m.in. triumf w klasyfikacji generalnej Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. płk. Skopenko 2021.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments