fot. Astana Qazaqstan Team

Ciekawy transfer wydarzył się na linii Astana Qazaqstan Team – EF Education-EasyPost. Z pierwszej z tych ekip do drugiej trafi 25-letni Stefan de Bod. Kolarz z RPA to świetny specjalista od walki z czasem, a także całkiem niezły góral.

Formacja Jonathana Vaughtersa dość późno ogłasza swoje transfery, ale nie znaczy to, że te są słabe. Do ekipy przyszli wcześniej Richard Carapaz, Andrey Amador i Mikkel Frølich Honoré, a czwartym ruchem jest Stefan de Bod. 25-latek z RPA był w tym roku 4. w klasyfikacjach generalnych Sibiu Cycling Tour oraz Okolo Slovenska, a nieźle zaprezentował się także m.in. podczas Donostia San Sebastian Klasikoa, które ukończył na 15. miejscu.

Główną specjalnością Stefana de Boda jest jednak jazda indywidualna na czas. 25-latek rok temu był 14. na Igrzyskach Olimpijskich w tej specjalności, na mistrzostwach świata z kolei zajmował 8. i 11. miejsca w kategorii orlika. Ponadto zawodnik z RPA był w karierze mistrzem Afryki w elicie w samotnej walce z czasem.

Poprzedni artykułJaarmarktcross w Niel kolejną odsłoną Telenet Superprestige
Następny artykułPiotr Pękala na dłużej w Santic – Wibatech
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments