fot. Mitchelton-Scott

Dyrektor sportowy Team BikeExchange – Jayco Matthew White opowiedział podczas The Cycling Podcast o jednym z nowych nabytków swojej ekipy. Jego zdaniem Eddie Dunbar marnował się w INEOS Grenadiers, a w nowych barwach dostanie szansę pokazania się jako lider.

26-letni Irlandczyk, który podpisał kontrakt z BikeExchange-Jayco do końca 2025 roku, w INEOS Grenadiers jeździł od września 2018 roku, kiedy to zadebiutował w World Tourze po odejściu z upadającego Aqua Blue Sport. Przez te 4 pełne sezony wziął udział w tylko jednym Wielkim Tourze – Giro d’Italia 2019. Jednocześnie Eddie Dunbar wielokrotnie dawał powody do tego, by sobie zaufać – w tym roku wygrał klasyfikacje generalnej Settimana Internazionale Coppi e Bartali i Tour de Hongrie, wcześniej bywał wysoko w wielu prestiżowych wyścigach.

Ktoś taki jak Eddie przychodzi do nas jako lider. Nasze harmonogramy dla kolarzy na przyszły rok nie są jeszcze pewne, ale widzę oczyma wyobraźni, że ktoś taki jak Eddie prowadzi naszą drużynę w przyszłorocznym Giro d’Italia, choć w INEOS zmarnowano jego potencjał. U nas będzie alternatywą dla Simona Yatesa. To ktoś, kogo nam brakowało po odejściu Adama Yatesa

— opowiadał Matthew White.

Problemem dla Eddiego Dunbara z pewnością może być duża (jak na dzisiejsze standardy) liczba kilometrów jazdy na czas podczas Giro d’Italia 2023. Irlandczyk nieczęsto zasiadał na rowerze czasowym, a jego występy w tej specjalności nie należały dotychczas do specjalnie udanych. Z pewnością 26-latka trzeba będzie jednak traktować jako kandydata do miejsca w czołowej dziesiątce, a może nawet niespodzianki na miarę pierwszej piątki, o ile tylko stanie na starcie włoskiej trzytygodniówki.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments