fot. UCI Cyclo-cross World Cup

Nad startem kontuzjowanej Lucindy Brand w nadchodzących mistrzostwach Europy w kolarstwie przełajowym stał duży znak zapytania. Dziś ekipa Holenderki, Baloise Trek Lions, poinformowała, że aktualna mistrzyni Europy nie obroni tytułu sprzed roku.

Problemy Lucindy Brand zaczęły się kilka tygodni temu w czeskim Taborze, kiedy to ucierpiała w kraksie podczas rekonesansu trasy i złamała kość śródręcza. Od tego czasu, ścigająca się w gwieździstym trykocie mistrzyni Europy zawodniczka nie wzięła udziału w żadnym wyścigu.

Mimo tego, ze względu na postępy w rekonwalescencji ręki, znalazła się ona w składzie reprezentacji Holandii na najważniejszą imprezę tej części sezonu – mistrzostwa Europy w Namur. Ekipa Holenderki – Baloise Trek Lions – po publikacji składu zaznaczyła jednak, że jej start w sobotnim wyścigu nie jest jeszcze pewny. Dziś drużyna poinformowała, że Lucinda Brand nie przystąpi do obrony tytułu zdobytego przed rokiem na Col du Vam.

– Niestety nie będę mogła obronić mojego mistrzowskiego tytułu w Namur. Proces rekonwalescencji mojej prawej ręki idzie bardzo dobrze. Mogłabym wystartować w wyścigu szosowym, ale w przełajach – w szczególności w Namur – umiejętności techniczne i kontrola są tak ważne, że zdecydowałam, że rekonwalescencja w 80% nie jest wystarczająca, by walczyć o zwycięstwo. W przyszłym tygodniu będę dalej skupiała się na powrocie do zdrowia i treningu, by zrobić ostatni krok w kierunku powrotu do rywalizacji

– powiedziała Lucinda Brand, cytowana w oficjalnym komunikacie ekipy Baloise Trek Lions.

Faworytkami sobotniego wyścigu będą rodaczki Lucindy Brand – Fem van Empel, Marianne Vos, Annemarie Worst, Ceylin del Carmen Alvarado, Denise Betsema czy Inge van der Heijden.

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments