fot. UCI Cyclo-cross World Cup

Mimo że początkowo znalazła się na liście zgłoszeń do wyścigu orliczek, Fem van Empel – aktualna liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – w weekend weźmie udział w rywalizacji elity o koszulkę mistrzyni Europy.

W najbliższy weekend w belgijskim Namur odbędą się przełajowe mistrzostwa Europy. Skład na jedną z najważniejszych imprez w pierwszej części sezonu opublikowała dziś Holenderska Królewska Unia Kolarska (KNWU). Najważniejszą informacją jest zmiana planów w stosunku do startu Fem van Empel – aktualnej dominatorki, która wygrała wszystkie odsłony Pucharu Świata 2022/23.

Młoda zawodniczka początkowo znalazła się na liście zgłoszeń do wyścigu orliczek, jednak wystartuje w elicie, gdzie będzie jedną z głównych faworytek do sięgnięcia po złoty medal. Innymi pretendentkami do zajęcia wysokich pozycji… również będą Holenderki: aktualna mistrzyni świata – Marianne Vos, Annemarie Worst, Ceylin del Carmen Alvarado, Denise Betsema, Inge van der Heijden czy Lucinda Brand.

Ostatnia z wymienionych znalazła się na liście KNWU, choć jej start nie jest jeszcze potwierdzony – na rekonesansie trasy Pucharu Świata w Taborze Holenderka ucierpiała w upadku, na skutek którego złamała kość śródręcza.

W gronie faworytek do sięgnięcia po mistrzostwo Europy elity zabraknie natomiast Puck Pieterse i Shirin van Anrooij, które wczoraj uzupełniły podium w wyścigu z cyklu Pucharu Świata w Maasmechelen. Obie Holenderki wystartują bowiem w zmaganiach dla zawodniczek do lat 23.

Wśród mężczyzn w reprezentacji Holandii warto zwrócić uwagę na Larsa van der Haara – aktualnego mistrza Europy, prezentującego ostatnio bardzo dobrą formę, a także Jorisa Nieuwenhuisa, który dobrze radził sobie we wczorajszym wyścigu w Maasmechelen, oraz Corne van Kessela, wracającego do rywalizacji po kontuzji.

Mistrzostwa Europy w Namur odbędą się w dniach 5-6 listopada.

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments