fot. UCI Cyclo-cross World Cup

Aktualna mistrzyni Europy – Lucinda Brand (Baloise Trek Lions) – złamała kość śródręcza na skutek kraksy podczas rekonesansu trasy przełajowego Pucharu Świata w czeskim Taborze.

Trzecia runda najbardziej prestiżowego cyklu przełajowego – Pucharu Świata – odbędzie się dziś za naszą południową granicą, w Taborze. Na starcie wszystkich wyścigów staną gwiazdy światowego formatu – zabraknie jednak mistrzyni Europy elity, Lucindy Brand (Baloise Trek Lions). Holenderka doznała kraksy podczas wczorajszego rekonesansu trasy, na skutek czego złamała kość śródręcza.

Jak poinformowała drużyna Baloise Trek Lions, była mistrzyni świata w poniedziałek przejdzie operację – na razie nie wiadomo, na jaki czas kontuzja wykluczy ją z rywalizacji.

Lucinda Brand solidnie rozpoczęła sezon przełajowy 2022/23, będąc jedną z najlepszych zawodniczek w stawce elity kobiet. Holenderka pokazywała koszulkę mistrzyni Europy w czterech wyścigach – sięgnęła po jedno zwycięstwo, w Exact Cross Meulebeke, a pozostałe wyścigi – w tym dwie rundy Pucharu Świata w Stanach Zjednoczonych, kończyła na podium.

Pierwszym dużym celem Holenderki w tym sezonie miały być przełajowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 5-6 listopada w belgijskim Namur.

Zapowiedź Pucharu Świata w Taborze można znaleźć –> tutaj.

Wyścigi elity w Taborze będą transmitowane na antenie Eurosportu 2 od 13.30 (kobiety) i 15.00 (mężczyźni).

Zapraszamy do lektury naszego przewodnika przełajowego po sezonie 2022/23.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments