fot. bettiniphoto.net

Na wtorek 15 listopada zaplanowana jest konferencja prasowa, na której poznamy przyszłość Sonny’ego Colbrellego. Włoski kolarz nie ściga się od 21 marca, kiedy jego serce zatrzymało się na mecie 2. etapu Volta Ciclista a Catalunya.

Jak donosi La Gazzetta dello Sport Sonny Colbrelli jest bliski pożegnania się z kolarstwem. 32-latek z Brescii w wyniku wszczepienia podskórnego defibrylatora, urządzenia ratującego życie, nie może zgodnie z włoskimi przepisami uprawiać zawodowego sportu.

W ostatnich miesiącach Sonny Colbrelli przeszedł spokojną rekonwalescencję, po której wznowił delikatne treningi. Zwycięzca Paryż-Roubaix 2021 jednocześnie szukał różnych rozwiązań, aby kontynuować karierę, podobno chciał nawet zmienić narodowość i odebrać obywatelstwo kraju o bardziej liberalnych zasadach niż włoskie, jednak ponownie zgodnie z tym, co donosi La Gazzetta, to także nie pozwoliłoby 32-latkowi wrócić do wyścigów. W związku z tym decyzja o zakończeniu kariery przez Colbrellego wydaje się niestety być nieunikniona.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments