fot. Bialini Elitewheels RevoltTech

Polska amatorska grupa kolarska Bialini Elitewheels RevoltTech ponownie zaskakuje. Wczoraj ogłoszono zawarcie współpracy z rwandyjską drużyną Benediction Ignite, a także ogłoszono konkurs na odgadnięcie nowego nabytku ekipy – poszlaką jest to, że jest to zawodnik z etapem Giro d’Italia w dorobku.

3 dni temu w Paryżu odbyło się spotkanie Kamila Białończyka, menadżera Bialini Elitewheels RevoltTech z Prezesem Rwandyjskiej Federacji Kolarskiej – Abdallahem Maurenzim. Tematem rozmowy było omówienie rozwoju kolarstwa w afrykańskim państwie oraz zawiązanie współpracy między polską ekipą a juniorami Benediction Ignite. Podczas spotkania m.in. przekazano na rzecz tamtejszych kolarzy stroje marki Faster Wear.

W porozumieniu mowa o młodych kolarzach z Rwandy, acz Benediction Ignite to w ogólności pierwsza (a na ten moment ponownie jedyna) zawodowa ekipa z tego kraju, w barwach której jeździ m.in. mistrz tego państwa Eric Manizabayo.

Wracając zaś do Bialini Elitewheels RevoltTech – polski zespół jest właśnie w trakcie układania kalendarza startów na przyszły rok oraz kompletowania składu, na czele którego ma się znaleźć kolarz z zwycięstwem etapowym Giro d’Italia w dorobku. Kto to będzie? Póki co informacje są dość enigmatyczne, acz można się spodziewać, że w najbliższych dniach i tygodniach pojawią się kolejne wiadomości.

Tymczasem więcej informacji znajdą Państwo na Facebooku ekipy, gdzie można obstawić kim jest nowy nabytek polskiej drużyny.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments